WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jest szansa, że inwestycja ruszy po nowym roku. Kolejna zapowiedź

Dodano: 18.09.2020 10:05

Zarząd PKP SA w miniony wtorek (15 września 2020) podjął pozytywną decyzję w sprawie uruchomienia realizacji projektu w Koninie (dworzec PKP, dworzec autobusowy i centrum handlowe) wspólnie ze spółką Dekada.

- Kolejnym krokiem będzie wystąpienie przez PKP SA do Ministerstwa Infrastruktury o wyrażenie zgody na przekazanie gruntu do spółki celowej realizującej inwestycję, a będącej własnością XCity Sp. z o.o. (z Grupy PKP) i spółki Dekada SA – informuje Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada.

W miniony poniedziałek, Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, podczas konferencji prasowej  w Koninie, złożył publiczną deklarację, że - we wtorek zarząd PKP SA ma podjąć decyzję o ,,formule współpracy z inwestorem prywatnym" ws. budowy nowego dworca”. Według wiceministra ta decyzja ma przyspieszyć rozpoczęcie inwestycji.

Prostszy, mniejszy i tańszy - tak wygląda nowy projekt dworca kolejowego, który otrzymały do wglądu władze Konina. - Decyzja w ministerstwie powinna być podjęta w ciągu 2 miesięcy. Zatem jest duża szansa, że inwestycja realnie ruszy po nowym roku – informuje Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada.

 

  • Jest szansa, że inwestycja ruszy po nowym roku. Kolejna zapowiedź
  • Jest szansa, że inwestycja ruszy po nowym roku. Kolejna zapowiedź
  • Jest szansa, że inwestycja ruszy po nowym roku. Kolejna zapowiedź

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PKP Konin,   dworzec PKP,   budowa dworca,   Dekada,   XCity,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Po nowym 2068 roku
Dodano: 18.09.2020 11:32    Przez: ~maxxx
Można gdzieś zobaczyć wizualizacje obecnego projektu?
Dodano: 18.09.2020 11:02    Przez: koninianinin
Jedyny plus tego "projektu" to to, że na fali pierwszego projektu dąb "Kolejarz" został pomnikiem przyrody. A na marginesie, kurczy nam się ten dworzec niemiłosiernie. Obawiam się, że po wybudowaniu okaże się, że to coś na kształt osiedlowego warzywniaka skrzyżowanego z kioskiem Ruchu, Toi-Tojem i "ławeczki z Wilkowyj", na perony z tego nowego dworca dojeżdzać trzeba będzie taksówką. Co za The bill wymyślił aby tunel był oddalony od dworca? Przypomnę również, że gdy społecznicy organizowali malowanie "starego" dworca, malkontenci mówili "... po co, przecież zaraz wybudują nowy".. minęły lata i nowego nie widać. Gdyby nie ta akcja - stałby nadal szkaradny, szary klocek.
Dodano: 18.09.2020 15:02    Przez: Oscar
To kiedy tą szopkę na bilety postawią, bo do przyszłego roku pieniądze przepija i stary jak stał tak zostanie.
Dodano: 18.09.2020 12:23    Przez: ~Osioł
Ale Panowie i Panie co tutaj oglądać kolejny bubel ...????
Dodano: 18.09.2020 12:56    Przez: sendi

KOMENTARZE

Można gdzieś zobaczyć wizualizacje obecnego projektu?
Dodano: 18.09.2020 11:02    Przez: koninianinin
z jednej strony dobrze że w tym roku nie zaczynają budowy, skaczą sie prace na miedzylesiu przemysłowej most a tak calkiem by byly korki. jeszcze syare mosty do remontu i znowu roboty
Dodano: 18.09.2020 11:04    Przez: ~ala
Po nowym 2068 roku
Dodano: 18.09.2020 11:32    Przez: ~maxxx
To kiedy tą szopkę na bilety postawią, bo do przyszłego roku pieniądze przepija i stary jak stał tak zostanie.
Dodano: 18.09.2020 12:23    Przez: ~Osioł
Najpierw postawcie później piszcie!
Dodano: 18.09.2020 12:40    Przez: ~Pn
KOLEJNY BUBEL ARCHITEKTONICZNY GDZIE PRZY OBECNEJ TANIEJ SILE ROBOCZEJ W POLSCE JEST NIE WYKORZYSTYWANA .KOSZTY PORÓWNYWALNE Z ZACHODNIMI A MATERIAŁY TANIE WYKORZYSTYWANE JAK MA PRZEPRAWIE NOWEJ -PŁYTY CHODNIKOWE...??? , CO PRZEKŁADA SIE NA JAKOŚĆ I JAK NA ARCHITEKTURĘ MIASTA . OBECNIE MAMY BARDZO SZEROKI ASORTYMENT MATERIAŁU ALE NADAL NIKT TEGO NIE DOSTRZEGA Z WŁADZ... ALE CHCĄ POPRAWY W MIEŚCIE KONIN...??? . PUSTE SŁOWA TYLKO ...TO SKANDAL !!! ŻADNYCH NOWYCH TECHNOLOGII W MIEŚCIE KONIN , . KOMUNA ZNOWU WRACA !!!! WIDAĆ ZE TO BARDZO SŁABE INWESTYCJE , NIE PRZEMYŚLANE, I NIE POPRAWIAJĄ WIZERUNKU W MIEŚCIE , KOSZTY WYSOKIE PRZY UŻYCIU TANIEGO MATERIAŁU BEZ UWZGLEDIENIA TANIEJ SIŁY ROBOCZEJ . SKANDAL !!!
Dodano: 18.09.2020 12:54    Przez: INŻ
Ale Panowie i Panie co tutaj oglądać kolejny bubel ...????
Dodano: 18.09.2020 12:56    Przez: sendi
piękny projekt dla Konina i wspaniały pomysł.Najniższa klasa zawsze krytykuje,ciemnota !
Dodano: 18.09.2020 13:49    Przez: Agnieszka
Próbowałem sobie wyobrazić ten NOWY dworzec, ale niestety przesłania mi go ostry cień mgły i metalowe korytka z kablami pod sufitem tunelu.Projekt dworca zadka nie urywa. Żenujące jest to, że od kasy biletowej trzeba przejść obok rzędu sklepów, żeby się dostać do tunelu na perony. Ale widać ktoś ma w tym przemyślany interes.Chyba, że szykują się na kolejny lockdown i zakłądają, że z kas nikt nie będzie korzystał
Dodano: 18.09.2020 13:50    Przez: Arkadiusz
Jedyny plus tego "projektu" to to, że na fali pierwszego projektu dąb "Kolejarz" został pomnikiem przyrody. A na marginesie, kurczy nam się ten dworzec niemiłosiernie. Obawiam się, że po wybudowaniu okaże się, że to coś na kształt osiedlowego warzywniaka skrzyżowanego z kioskiem Ruchu, Toi-Tojem i "ławeczki z Wilkowyj", na perony z tego nowego dworca dojeżdzać trzeba będzie taksówką. Co za The bill wymyślił aby tunel był oddalony od dworca? Przypomnę również, że gdy społecznicy organizowali malowanie "starego" dworca, malkontenci mówili "... po co, przecież zaraz wybudują nowy".. minęły lata i nowego nie widać. Gdyby nie ta akcja - stałby nadal szkaradny, szary klocek.
Dodano: 18.09.2020 15:02    Przez: Oscar
1 z 2
12>>