WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Więcej turystów niż w ubiegłym roku. Ślesin podsumowuje sezon

Dodano: 26.09.2020 14:41
Źródło: LM.pl

Mimo trwającej epidemii, gmina Ślesin miniony sezon letni może zaliczyć do udanych. - Liczba osób była dużo większa niż w roku, gdzie nie było koronawirusa – mówi burmistrz Mariusz Zaborowski.

Ta najbardziej turystyczna z gmin powiatu konińskiego, mimo ograniczeń przygotowywała się do sezonu wakacyjnego tak jak zwykle. Były miejsca do kąpieli, nawieziono piasek na plażę, postawiono dodatkowe kosze na śmieci i przenośne toalety. Okazało się, że w związku z epidemią koronawirusa wiele osób wybrało w tym roku wakacje w kraju. I do Ślesina przyjechała większa liczba turystów niż zwykle.

- Głównie to była turystyka weekendowa i w ciepłe dni – mówi Mariusz Zaborowski. - Wykorzystywany był sprzęt wodny. Ciągle jeszcze marina cała zastawiona jest łodziami. Jak rozmawiam z przedsiębiorcami to też mówią, że sezon nie był zły – dodaje.

Na szczęście w gminie Ślesin nie doszło do żadnych zakażeń koronawirusem w sezonie letnim. W obawie przed COVID-19 nie odbyły się tam duże imprezy przyciągające zawsze mnóstwo osób.

- Odbył się Festiwal Piwa. To mniejsza impreza, ale bardzo ciekawa. Nie było Dni Ślesina, Dni Lichenia, wakacyjnych festynów. Planowaliśmy zakończenie sezonu. Mieliśmy wszystko przygotowane, były zaproszone gwiazdy. Obawialiśmy się jednak spełnienia wszystkich wymogów sanitarnych, a myślę że przyjechałoby mnóstwo osób i zagrożenie było. Ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu – podkreśla burmistrz Zaborowski.

Władze Ślesina obserwując co się dzieje w kraju z koronawirusem, czekają i planują przyszłoroczne wakacje.

 

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:podsumowanie sezonu,   sezon letni,   sezon ślesin,   wakacje,   lato,   gmina ślesin,   koronawirus,   epidemia,   pandemia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tony śmieci jeszcze leżą w okolicznych lasach po tych "turystach"
Dodano: 27.09.2020 11:51    Przez: PeKaeN
Sposób na frekwencję jest prosty-wystarczy ustawić stoły i nazwać to Festiwal Piwa.
Dodano: 26.09.2020 20:13    Przez: zimny lech

KOMENTARZE

Sposób na frekwencję jest prosty-wystarczy ustawić stoły i nazwać to Festiwal Piwa.
Dodano: 26.09.2020 20:13    Przez: zimny lech
Jest jeszcze jeden sposób na frekwencję, wystarczy zimna kaczka w śmietanie z pyrzokami, a także udka gęsie i to co pomiędzy nimi z pyzami! Proste i skuteczne!
Dodano: 26.09.2020 20:29    Przez: Zimna kaczka
Tony śmieci jeszcze leżą w okolicznych lasach po tych "turystach"
Dodano: 27.09.2020 11:51    Przez: PeKaeN
Ślesin, Ślesin piękna okolica, gdyby nie te panny, byłaby stolica!Ojra, ojra ojdana.....
Dodano: 27.09.2020 12:44    Przez: ~Ślesinianka
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO