WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dzień Dawcy Szpiku. Ideę promowano w licheńskim sanktuarium

Dodano: 27.09.2020 11:11
Źródło: LM.pl

„Dać szansę na nowe życie” - pod takim hasłem obchodzony był wczoraj w licheńskim sanktuarium Dzień Dawcy Szpiku.

Przez całą sobotę wierni przybywający do sanktuarium otrzymywali ulotki, które mówiły o tym jak można zostać dawcą szpiku kostnego.

- Dając coś z siebie, naśladujemy Jezusa Chrystusa. Oddając swój własny szpik, sprawiamy, że chory otwiera się na chęć powrotu do zdrowia. Obecność Boga w naszym sercu sprawia, że zawsze tli się iskra nadziei. Dlatego należy dzielić się miłością z drugim człowiekiem. Otrzymaliśmy od Pana Boga tak wiele i warto zadać sobie pytanie: czy jestem w stanie podzielić się dobrem z drugim człowiekiem? - mówił w homilii ks. Adam Stankiewicz, wicekustosz licheńskiego sanktuarium.

Jednym z uczestników mszy świętej był pan Adam, któy kilkanaście lat temu zarejestrował się w bazie potencjalnych dawców szpiku.

- O możliwości zarejestrowania się w bazie dowiedziałem się przez przypadek, od znajomego. Wspólnie poszliśmy na spotkanie, na którym było kilkadziesiąt osób. Po prelekcji, w trakcie której wyjaśniono czym jest szpik i jak ważną rolę odgrywa w organizmie, pani pielęgniarka pobrała wymaz materiału genetycznego po wewnętrznej stornie policzka za pomocą specjalnego wacika. To nic nie bolało, a świadomość, że być może uratuję komuś życie, jest dla mnie bezcenna – wyjaśnił.

W trakcie Mszy św. oraz po jej zakończeniu śpiewał Zespół Folklorystyczny „Kruszynioki”. Dawcą szpiku kostnego może być każdy człowiek pomiędzy 18, a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. Wystarczy zarejestrować się korzystając z poniższego linku: https://www.dkms.pl/pl/czekajac-na-cud

 

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

 

  • Dzień Dawcy Szpiku. Ideę promowano w licheńskim sanktuarium
  • Dzień Dawcy Szpiku. Ideę promowano w licheńskim sanktuarium
  • Dzień Dawcy Szpiku. Ideę promowano w licheńskim sanktuarium
  • Dzień Dawcy Szpiku. Ideę promowano w licheńskim sanktuarium
  • Dzień Dawcy Szpiku. Ideę promowano w licheńskim sanktuarium

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

W Ewangeliach jest dużo o szpiku.
Dodano: 27.09.2020 12:47    Przez: INRI
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO