WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus. Znów rekord zakażeń, 200 nowych przypadków

Dodano: 28.09.2020 11:15
Źródło: LM.pl

Po raz pierwszy od czasu początku pandemii koronawirusa w Wielkopolsce odnotowano jednego dnia 200 nowych przypadków zakażenia. Siedem z nich dotyczy mieszkańców regionu konińskiego.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 200 nowych zakażeniach w Wielkopolsce. Po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa liczba zakażonych w naszym województwie przekroczyła ten próg. Najwięcej nowych zakażeń dotyczy podopiecznych DPS w Baszkowie (powiat krotoszyński). Sporo przypadków odnotowano również w powiecie poznańskim.

Siedmiu zakażonych to mieszkańcy regionu konińskiego. W powiecie konińskim zakażenia odkryto u 39-letniej kobiety, chłopca, 50-letniego mężczyzny, 27-letniego mężczyzny i 71-letniego mężczyzny. Dwie osoby są hospitalizowane w Koninie i w Poznaniu. 

Dwie zakażone osoby to mieszkańcy powiatu tureckiego. 79-letni mężczyzna przebywa w szpitalu w Poznaniu, a 74-letnia kobieta w izolacji domowej.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7591 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1473 to przypadki aktywne. 275 osób zmarło, a 5843 wyzdrowiało.

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:koronawirus,   epidemia,   Wielkopolska,   izolacja domowa,   sanepid

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO