WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Świeć przykładem! Policjanci przypominają pieszym o odblaskach

Dodano: 28.09.2020 14:32
Źródło: LM.pl

Po raz czwarty w Wielkopolsce ruszyła akcja „Świeć Przykładem – bądź widoczny!”. Mundurowi przypominają w niej o korzystaniu z elementów odblaskowych.

Coraz krótsze dni, opady deszczu i mgła. Nie sprzyja to bezpieczeństwu na drodze. Dlatego jednym z celów prowadzonej między innymi przez wielkopolskich policjantów akcji jest zachęcenie do noszenia przez pieszych elementów odblaskowych nie tylko poza terenem zabudowanym, ale też w mieście.

- Pamiętać należy, że każdy najmniejszy element odblaskowy umieszczony prawidłowo na odzieży, czy też torbie podręcznej, znacząco zwiększa szanse pieszego na drodze. Wszędzie można spotkać niedostatecznie oświetlone odcinki drogi, które w wielu przypadkach niestety stanowią jedyną ścieżkę dla pieszych. „Świećmy przykładem” korzystając z elementów odblaskowych w sposób świadomy i zadbajmy tym samym o własne życie i zdrowie – apelują policjanci.

Akcja wystartowała 24 września. 

fot. KWP Poznań

  • Świeć przykładem! Policjanci przypominają pieszym o odblaskach
  • Świeć przykładem! Policjanci przypominają pieszym o odblaskach

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

przede wszystkim niech Policja zwrócić szczególną uwagę na rowerzystów którzy notorycznie jeżdżą bez żadnego oświetlenia gdy jest ciemno. To jest bardzo wielke zagtrożenie !!!
Dodano: 28.09.2020 15:21    Przez: Hubert J.

KOMENTARZE

przede wszystkim niech Policja zwrócić szczególną uwagę na rowerzystów którzy notorycznie jeżdżą bez żadnego oświetlenia gdy jest ciemno. To jest bardzo wielke zagtrożenie !!!
Dodano: 28.09.2020 15:21    Przez: Hubert J.
avatar Dlaczego od lat miasto nie moze zrobic 1 progu chociaz zwalniajacego na drodze jedno kierunkowej przy Przedszkolu nr 15 ?? Przeciez tam chodza dzieci i do przedszkoli i szkoly nr 7 !! A samochody tam pedza jak szalone!!! Zrobcie cos bo jakas tragedia sie wydarzy predzej czy pozniej!!!!
Dodano: 28.09.2020 18:10    Przez: Brejza Czadomen
To właśnie rodzice powinni przez ten spowalniacz zdemolować odpowiedni wydział Urzędu Miejskiego.
Dodano: 28.09.2020 22:05    Przez: matka poldka
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO