WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wybuchu gazu

Dodano: 29.09.2020 11:57

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego zorganizował pomoc poszkodowanym mieszkańcom bloku przy ul. Wyszyńskiego w Turku, w którym 28 września 2020 r. doszło do wybuchu gazu.

Na miejscu był obecny przewodniczący Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, tj. burmistrz Romuald Antosik wraz z zastępcami: Joanną Misiak-Kędziorą i Jerzym Kurzawą. Mieszkańcom zapewniono transport do wskazanych przez nich nowych miejsc pobytu. W restauracji „Barbórka” zapewniony został ciepły posiłek i napoje dla poszkodowanych mieszkańców bloku, który ostatecznie podawany był w Przedszkolu Samorządowym nr 7. Miasto zapewniło także nocleg, z którego skorzystała jedna osoba. Pozostali udali się do swoich rodzin.

Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego zapewnił także ciepły posiłek i napoje strażakom i policjantom. Po wyjściu wszystkich z przedszkola, obiekt został zdezynfekowany, aby dzisiaj mogły z nim odbywać się zajęcia dla dzieci.

Z informacji przekazanej przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wynika, że 12 mieszkań w klatce B bloku nie może być oddanych do użytkowania. Jak stwierdzają służby nadzoru budowlanego, nie naruszona została konstrukcja budynku, stropy, schody i dach. Teraz prowadzone będą ekspertyzy i szacowanie strat. Na miejscu zdarzenia pracują prokurator, policja i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku.

  • Pomoc dla mieszkańców bloku, w którym doszło do wybuchu gazu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   wybuch gazu w bloku,   zespól kryzysowy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO