WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Punkt o zmianie granic zdjęty z obrad sesji. „Konin kiedyś do takiego momentu dojrzeje”

Dodano: 30.09.2020 10:38
Źródło: LM.pl

Radni nie będą dzisiaj decydować o przystąpieniu miasta do procedury zmiany granic. Punkt z obrad wycofał sam prezydent Piotr Korytkowski.

Już na samym początku środowej sesji Rady Miasta w Koninie prezydent Piotr Korytkowski poinformował o wycofaniu punktu dotyczącego przystąpienia miasta do procedury zmiany granic. Przypomnijmy - według projektu do Konina miałyby zostać dołączone części gmin Kramsk i Kazimierz Biskupi.  - Powodem tej decyzji jest to, że nie uzyskaliśmy jednomyślności jeśli chodzi o decyzję związaną z poparciem tego projektu wśród radnych miasta Konina. Zależało mi na tym, żeby jak najwięcej radnych było za tym projektem. Biorąc pod uwagę konsultację z klubami, które były przeprowadzone i głosy takie, że niestety w klubie PiS tej jednolitości nie było, nie chciałbym forsować czegoś, co może potem osiągnąć negatywny skutek, czyli niedoprowadzenie do zmiany granic przez Radę Ministrów - tłumaczył prezydent Konina.

Mimo wycofania tego pomysłu podkreślił, że wciąż uznaje projekt za słuszny. - Żałuję bardzo, że do tego doszło, bo ten dokument, który chcieliśmy państwu przedstawić, cały ten proces półroczny, bo taki założyliśmy na konsultacje niestety nie będzie miał miejsca. Konin jeszcze kiedyś do takiego momentu dojrzeje i radni będą działali na rzecz miasta, a nie przeciwko. 

Wobec uzasadnienia prezydenta zaoponował Zenon Chojnacki z klubu PiS. - Pojawił się komentarz, na który ja się nie mogę zgodzić. W wypowiedzi pana prezydenta powstała sugestia, jakoby radni PiS byli przeciwni rozwojowi miasta. Z całą stanowczością chcę powiedzieć, że radni PiS są za rozwojem miasta. Prawo daje nam szansę zmiany granic, ale z pewnością jest to wydarzenie wyjątkowe, dlatego uważam, że należy ten proces przeprowadzić z ogromną starannością. Wydaje mi się, że tutaj tej staranności zabrakło. Samo meritum sprawy jest do zaakceptowania, ale formy muszą też być godziwe. Ważny jest aspekt gospodarczy, finansowy, ale dla mnie nie mniej ważny jest ten aspekt ludzki. Uważam, że tak ważnych decyzji, być może słusznych, nie należy podejmować bez głębszej dyskusji.  

Wobec zdjęcia punktu z porządku obrad radni nie będą decydować na ten temat i procedura, na ten moment, nie zostanie rozpoczęta. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

wolał sam wycofać niż ponieść porażkę, że większość będzie przeciwna zmian granic
Dodano: 30.09.2020 11:18    Przez: ~oj
Widać, że Wojt z Kramska bardzo "troszczy się" o Rudzicę i Wolę.
Dodano: 30.09.2020 12:05    Przez: Mieszkaniec
Do Was wszystkich Forumowiczów! Dzień Chłopaka świętują zarówno młodsi, jak i starsi Panowie!!! Dzień Wasz dziś się święci, więc życzę Wam tego co Was kręci, full zabawy, dobrych chęci, niech Was licho złe nie nęci, złe przygody niech Was miną oraz troski w dal odpłyną...!!!
Dodano: 30.09.2020 13:02    Przez: Wiedźma
Troszczy się, by z nas kasę ciągnąć i pompować w Kramsk i Wysokie. Dla nich liczy się człowiek.... , żeby go wykorzystac
Dodano: 30.09.2020 13:03    Przez: Rudzica
Z naszych podatków otrzymują pensje i diety a traktują nas jak swoich poddanych. Przed wyborami tylko są mili i obiecują złote góry, a po wyborach mamy to co mamy. Zorganizujmy się Rudzica i Wola i nie wybierajmy takich ludzi. Uściślając, chodzi o władze Kramska.
Dodano: 30.09.2020 13:08    Przez: Mieszkancy

KOMENTARZE

wolał sam wycofać niż ponieść porażkę, że większość będzie przeciwna zmian granic
Dodano: 30.09.2020 11:18    Przez: ~oj
Mamy radnych wybranych ponoć przez mieszkańców Konina. Radni z klubu Pis jak zwykle kontra na czyją korzyść bo nie na korzyść miasta.
Dodano: 30.09.2020 14:25    Przez: Aga
Proponuję referendum. Wtedy mieszkańcy opowiedzieliby się, gdzie chcą być.Gdyby nie było otwartości na przesuwanie granic miasta, to Konin kończyłby się dziś na Starówce.
Dodano: 30.09.2020 11:47    Przez: Rudzica
ale kiedyś Konin się rozwijał a teraz się cofa w rozwoju.... to jest ta różnica...
Dodano: 30.09.2020 13:23    Przez: ~oj
od tego władze Konina powinny zacząć ten temat
Dodano: 30.09.2020 16:08    Przez: Wieśniak
Widać, że Wojt z Kramska bardzo "troszczy się" o Rudzicę i Wolę.
Dodano: 30.09.2020 12:05    Przez: Mieszkaniec
Może zacznie się teraz troszczyć.
Dodano: 30.09.2020 14:19    Przez: Aga
Do Was wszystkich Forumowiczów! Dzień Chłopaka świętują zarówno młodsi, jak i starsi Panowie!!! Dzień Wasz dziś się święci, więc życzę Wam tego co Was kręci, full zabawy, dobrych chęci, niech Was licho złe nie nęci, złe przygody niech Was miną oraz troski w dal odpłyną...!!!
Dodano: 30.09.2020 13:02    Przez: Wiedźma
Troszczy się, by z nas kasę ciągnąć i pompować w Kramsk i Wysokie. Dla nich liczy się człowiek.... , żeby go wykorzystac
Dodano: 30.09.2020 13:03    Przez: Rudzica
Z naszych podatków otrzymują pensje i diety a traktują nas jak swoich poddanych. Przed wyborami tylko są mili i obiecują złote góry, a po wyborach mamy to co mamy. Zorganizujmy się Rudzica i Wola i nie wybierajmy takich ludzi. Uściślając, chodzi o władze Kramska.
Dodano: 30.09.2020 13:08    Przez: Mieszkancy
Niech poczyta władza z Konina jak podzieliła ludzi nie przemyślana i nie kulturalna wypowiedzią , tak nie kulturalna . Jak chce się powiedzieć o poszerzeniu granic to należało wcześniej rozmawiać z gminami . Takego lekceważącego zachowania można się było spodziewać od Pło. Taka natura , a może taki klimat .😏
Dodano: 30.09.2020 15:58    Przez: ~pikolo
Bravo, "mądra" decyzja p.Prezdenta....."może kiedyś do takiego momentu dojrzeje...."
Dodano: 30.09.2020 14:24    Przez: Wieśniak
Często kupuje w LIDLU na ZATORZU i tak się zastanawiam, czy odpowiadać na uśmiechy kupujących z sąsiedniej gminy, czy raczej opuszczać wzrok ?
Dodano: 30.09.2020 15:03    Przez: Alfred Michalczyk
ktoś z władz Konina zasiał ferment wśród mieszkańców powiatu, to mu się udało!!!
Dodano: 30.09.2020 16:10    Przez: Wieśniak
Bravo, to dobra decyzja p.Korytkowskiego!"....kiedyś do takiego momentu dojrzeje”.....?!
Dodano: 30.09.2020 16:07    Przez: Wieśniak
Nasz wójt mogl się poczuć jak mieszkańcy Woli, którym po cichu i bez żadnych konsultacji chciał zamknąć szkołę. Tuż przed sesją z uchwała o zamiarze likwidacji był u nas na imprezie srodowiskowej (jasełkach) i nawet się nie zająknął o swym niecnym zamiarze. Ale do tego trzeba mieć odrobinę cywilnej odwagi. Solidarna postawa mieszkańców Woli udaremniła pomysły Wójta. Apeluję więc do mieszkańców, jednoczmy się, razem możemy dużo, możemy powstrzymać gminę przed likwidacją oswiaty i kultury w naszej wsi.
Dodano: 30.09.2020 18:09    Przez: Wola Podłężna
Wy sie wójta nie bójta!
Dodano: 30.09.2020 21:26    Przez: Grzech Walerian
1 z 2
12>>