WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Policja ostrzega przed klikaniem w podejrzane wiadomości

Dodano: 30.09.2020 11:23
Źródło: LM.pl

Blisko 6 tys. zł straciła mieszkanka powiatu konińskiego, która kliknęła w przesłany przez oszustów link do placówki bankowej.

Kilka dni temu mieszkanka powiatu konińskiego otrzymała na skrzynkę e-mail informację o wniesieniu opłaty za prowadzenie domeny internetowej. Pod treścią znajdował się link, który po kliknięciu przekierowywał do placówki bankowej, w której kobieta miała konto. Po zatwierdzeniu przelewu pojawiła się informacja o konieczności wpisania kodu SMS, który miał potwierdzić wykonanie transakcji. Kiedy wpisała kod z wiadomości, pojawiła się informacja o braku możliwości wykonania transakcji. Okazało się wtedy, że z konta zniknęło blisko 6 tys. zł. Kobieta natychmiast zablokowała rachunek bankowy.

- Ostrzegamy więc, by bacznie przyglądać się informacja otrzymywanym poprzez wiadomości SMS lub e-mail. Drobne kwoty podawane w ich treściach, które należy wpłacić za realizowanej transakcji lub prowadzonych domen internetowych powinny od razu wzbudzać nasze podejrzenia – informuje Sebastian Wiśniewski z konińskiej policji.

Mundurowi ostrzegają przed klikaniem w podejrzane linki przesyłane SMS-em, czy e-mailem oraz logowaniem się za ich pośrednictwem do stron internetowych. 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO