LM.plWiadomości500. mecz Medyka w cieniu kontuzji. Sałata zniesiona z boiska

500. mecz Medyka w cieniu kontuzji. Sałata zniesiona z boiska

Było święto, były trzy punkty w 500. meczu Medyka Konin w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale był też dramat kontuzjowanej Sandry Sałaty. Koninianki pokonały w sobotę ROW Rybnik 5:2.

Koninianki w sobotę chciały świętować, spotkanie z ROW-em Rybnik było bowiem 500. meczem Medyka w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zespół Romana Jaszczaka zadebiutował w I lidze (która wtedy była pierwszym poziomem rozgrywkowym) w 1993 r. i od tego czasu nieprzerwanie gra w piłkarskiej elicie. W sobotę koninianki podejmowały ekstraligowego beniaminka i jednocześnie ostatni zespół tabeli - ROW Rybnik.

Mecz zaczął się dla koninianek świetnie. Już w pierwszej minucie medyczki wyszły na prowadzenie dzięki Annie Gawrońskiej. Grająca legenda Medyka śrubująca swój rekord strzelonych goli w sobotę do siatki trafiła dwa razy, podwyższając wynik w 29. minucie. Koninianki dominowały na boisku, ROW praktycznie nie stwarzał zagrożenia po bramką Sapor, a mimo to w 45. minucie kontaktową bramkę strzelił. Seria błędów medyczek w defensywie pozwoliła trafić do siatki Patrycji Matli.

To dało wiarę rybniczankom na walkę z Medykiem. Doświadczone koninianki w drugiej połowie szybko jednak podwyższyły, bezpośrednio z rzutu wolnego trafiła Natalia Chudzik. W 69. minucie wydarzył się jednak dramat, który przyćmił i obchodzony jubileusz, i wydarzenia sportowe. Złamania ręki doznała Sandra Sałata. Podstawowa defensorka Medyka zniesiona ze stadionu wyjechała w karetce pogotowia i czeka ją kilkumiesięczna przerwa od gry.

Mimo tego przykrego wydarzenia oba zespoły strzeliły jeszcze trzy gole. Najpierw na 4:1 podwyższyła z dystansu Gabriela Grzywińska, ROW odpowiedział golem z rzutu wolnego Edyty Botor, a wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustaliła na 5:2 Julia Krzyżok, pakując piłkę do własnej siatki. Medyk wygrał - za to brawa, minus - za styl tego zwycięstwa i dwie stracone bramki z beniaminkiem.

Trzy zdobyte punkty pozwoliły jednak na razie koniniankom utrzymać trzecie miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie, bardzo ważne, za tydzień. Medyk zagra na wyjeździe z wiceliderem Ekstraligi - UKS SMS Łódź.

Medyk Konin - ROW Rybnik 5:2 (1', 29' Anna Gawrońska, 56' Natalia Chudzik, 77' Gabriela Grzywińska, 90'+ Julia Krzyżok (sam.) - 45' Patrycja Matla, 81' Edyta Botor)

Medyk Konin: Jagoda Sapor - Julia Maskiewicz (46' Dominique Bond-Flasza), Sandra Sałata (69' Maja Szydełko), Olga Sirant, Nicole Zając, Ernestina Abambila, Alicja Piechocka (46' Daria Jeremenkowa), Natalia Chudzik, Gabriela Grzywińska (79' Klaudia Dymińska), Nikol Kaletka (46' Dominika Kopińska), Anna Gawrońska.