WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Turek. PGKiM czeka na ekspertyzę budynku, w którym wybuchł gaz

Dodano: 7.10.2020 10:18
Źródło: LM.pl

Dwa tygodnie może trwać ekspertyza budowlana stanu technicznego budynku przy ul. Wyszyńskiego 14 w Turku, gdzie pod koniec września doszło do wybuchu gazu.

Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Turku, wykonywana jest ekspertyza bloku, w którym wybuch gazu uszkodził mieszkania na drugim oraz trzecim i czwartym piętrze. Dokument ma wskazać stan w jakim znajduje się budynek przy ul. Wyszyńskiego 14 i zakres robót, jakie konieczne są do dalszego bezpiecznego użytkowania. Jak informuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Turku, dziewięć mieszkań nie może być użytkowanych, a z pomocą ich właścicielom ruszyli sąsiedzi.

- Członkowie wspólnoty mieszkaniowej z własnej inicjatywy podjęli uchwałę o zwolnieniu właścicieli wyłączonych z użytkowania mieszkań, z wpłat na fundusz remontowy. To do czasu przywrócenia użytkowania wspomnianych lokali – podkreśla zarząd PGKiM. - Ponieważ cały czas pojawiają się informacje nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością, prosimy poszkodowanych w wybuchu, aby w celu wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości kontaktowali się z administratorem nieruchomości.

Administrator udziela informacji pod numerem telefonu: 512 352 605.

fot. miastoturek.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO