WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dwa sołectwa w pow. konińskim z dotacją na realizację projektów

Dodano: 8.10.2020 12:31
Źródło: LM.pl

Jaroszewice Rychwalskie w gm. Rychwał oraz Junno w gm. Grodziec to dwa sołectwa z powiatu konińskiego, które znalazły się wśród zwycięskich projektów w konkursie „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”.

Konkurs jest skierowany do uczestników programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”, a jego celem jest aktywizacja mieszkańców wsi, podniesienie standardów i jakości życia na terenach wiejskich.

- VIII edycja konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw” to dodatkowa szansa dla sołectw biorących udział w programie Wielkopolska Odnowa Wsi na realizację ciekawego projektu, w którym lokalna społeczność będzie mogła się integrować. Konkurs jest doskonałą okazją aby aktywne społeczności wiejskie przystąpiły do programu Wielkopolska Odnowa Wsi i rozwijały swoją okolicę realizując ciekawe projekty pozyskując dodatkowe środki finansowe - mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą 133 złożone projekty. Po ocenie formalnej i merytorycznej, do realizacji wybrano 47 projektów, które otrzymały dofinansowanie w kwocie maksymalnie 5000 zł dla pojedynczego projektu i kwocie nie wyższej niż 10000 zł dla jednej gminy. W powiecie konińskim dotację w wysokości 3200 zł otrzyma sołectwo Jaroszewice Rychwalskie, na realizację zadania pod nazwą „Z Litwy do Wielkopolski – wieczornica z Panem Tadeuszem”. Natomiast 4100 zł otrzyma Junno w gm. Grodziec na „Doposażenie świetlicy wiejskiej w sołectwie Junno”. Ponadto 5000 zł trafi do gminy Kościelec w powiecie kolskim na „Doposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Ruszków Drugi”. Zrealizowanych zostanie też aż sześć projektów w powiecie słupeckim: „Zakup wyposażenia do świeticy wiejskiej w Wylatkowie” - 3083 zł, „Zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w Jarotkach” - 5000 zł, „Promocja i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Bielsku” - 3772 zł, „Ekologiczne Sołectwo Powidz” - 3006 zł, „Zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w Lucynowie” - 4923 zł oraz „Odnowa wsi Samarzewo” - 3375 zł.

W sumie w budżecie województwa na realizację wszystkich projektów przeznaczono 200 tys. zł.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO