LM.plWiadomościDwa sołectwa w pow. konińskim z dotacją na realizację projektów

Dwa sołectwa w pow. konińskim z dotacją na realizację projektów

Dodano: , Żródło: LM.pl
Dwa sołectwa w pow. konińskim z dotacją na realizację projektów

Jaroszewice Rychwalskie w gm. Rychwał oraz Junno w gm. Grodziec to dwa sołectwa z powiatu konińskiego, które znalazły się wśród zwycięskich projektów w konkursie „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw”.

Konkurs jest skierowany do uczestników programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”, a jego celem jest aktywizacja mieszkańców wsi, podniesienie standardów i jakości życia na terenach wiejskich.

- VIII edycja konkursu „Odnowa wsi szansą dla aktywnych sołectw” to dodatkowa szansa dla sołectw biorących udział w programie Wielkopolska Odnowa Wsi na realizację ciekawego projektu, w którym lokalna społeczność będzie mogła się integrować. Konkurs jest doskonałą okazją aby aktywne społeczności wiejskie przystąpiły do programu Wielkopolska Odnowa Wsi i rozwijały swoją okolicę realizując ciekawe projekty pozyskując dodatkowe środki finansowe - mówi Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, o czym świadczą 133 złożone projekty. Po ocenie formalnej i merytorycznej, do realizacji wybrano 47 projektów, które otrzymały dofinansowanie w kwocie maksymalnie 5000 zł dla pojedynczego projektu i kwocie nie wyższej niż 10000 zł dla jednej gminy. W powiecie konińskim dotację w wysokości 3200 zł otrzyma sołectwo Jaroszewice Rychwalskie, na realizację zadania pod nazwą „Z Litwy do Wielkopolski – wieczornica z Panem Tadeuszem”. Natomiast 4100 zł otrzyma Junno w gm. Grodziec na „Doposażenie świetlicy wiejskiej w sołectwie Junno”. Ponadto 5000 zł trafi do gminy Kościelec w powiecie kolskim na „Doposażenie świetlicy wiejskiej w miejscowości Ruszków Drugi”. Zrealizowanych zostanie też aż sześć projektów w powiecie słupeckim: „Zakup wyposażenia do świeticy wiejskiej w Wylatkowie” - 3083 zł, „Zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w Jarotkach” - 5000 zł, „Promocja i wyposażenie świetlicy wiejskiej w Bielsku” - 3772 zł, „Ekologiczne Sołectwo Powidz” - 3006 zł, „Zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w Lucynowie” - 4923 zł oraz „Odnowa wsi Samarzewo” - 3375 zł.

W sumie w budżecie województwa na realizację wszystkich projektów przeznaczono 200 tys. zł.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole