WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Piłkarki Medyka II w kwarantannie, pierwszy zespół bezpieczny

Dodano: 11.10.2020 11:06
Źródło: LM.pl

26 zawodniczek rezerw Medyka Konin i Górniczej Konin poddanych zostało kwarantannie. To efekt źródła zakażenia odkrytego w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie. 

Jak informowaliśmy w piątek, w ZSG-E odnotowany został przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z nauczycieli. Z tego powodu aż dziesięć klas i czworo nauczycieli poddanych zostało kwarantannie. Wśród nich są piłkarki młodzieżowych drużyn Medyka Konin oraz Górniczej Konin, które uczą się w tej szkole.

Z tego powodu odwołane zostały dwa weekendowe mecze. W IV lidze Górnicza Konin nie zagra ze Słupczanką Słupca, natomiast w II lidze przełożone zostało spotkanie Medyka II Konin z AP Kotwica Kołobrzeg.

Pytania wzbudził ten drugi mecz, w zespole rezerw Medyka występują bowiem również piłkarki pierwszego zespołu. Jak jednak informuje prezes klubu Roman Jaszczak, kwarantanna na razie nie objęła zawodniczek pierwszego zespołu. Odizolowane zawodniczki nie trenują bowiem razem z pierwszą drużyną.

Żadne spotkanie pierwszej drużyny nie jest w tym momencie zagrożone. W przyszłym tygodniu Ekstraliga pauzuje, dwa mecze - 23 i 27 października - rozegra polska reprezentacja. Zawodniczki przed zgrupowaniem kadry przejdą jednak testy na obecność SARS-CoV-2.

fot. archiwum autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

To piąty news sportowy zamieszczony w dziale ogólnym.Czy należy to rozumieć,że jak nie płaczemy nad jakąś klęską narodową,to dobra i zła wiadomość z boiska?
Dodano: 11.10.2020 15:01    Przez: Grzech Walerian
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO