WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nasze Sprawy.Koronawirus utrudnił dostęp do służby zdrowia

Dodano: 14.10.2020 22:25
Źródło: LM.pl

Wydolność i funkcjonowanie systemu ochrony zdrowia w czasie epidemii, były tematem dzisiejszego odcinka programu „Nasze Sprawy”.

Zakażeń koronawirusem przybywa z dnia na dzień. Coraz mocniej dotyka to również naszego regionu. Na testy w kierunku SARS-CoV-2 kierują lekarze rodzinni. Jak działa i czy działa podstawowa opieka zdrowotna?

- My jesteśmy szczególną częścią całej społeczności. Mamy siedlisko różnego rodzaju schorzeń i chorób. To, że są zamknięte drzwi nie znaczy, że przychodnie nie działają. Wystawiamy skierowania, recepty na leki, badamy pacjentów osobiście tam gdzie to jest potrzebne. Nie można przyjść, posiedzieć w poczekalni i to się zmieniło. Dzisiaj teleporada pokazuje kiedy jest potrzeba przyjąć w przychodni. To jest dla pacjentów, dla ich bezpieczeństwa – mówi Bożena Janicka, prezes Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

W konińskim szpitalu natomiast stan nadzwyczajny. Oddział zakaźny konińskiego szpitala jest przepełniony. W budynku przy ul. Szpitalnej zabezpieczono dodatkowe łóżka dla zmagających się z COVID-19, w związku z czym WSZ dysponuje w sumie 61 łóżkami ( w tym 6 łóżek intensywnej opieki). Jak informuje dyrektor Leszek Sobieski, aktualnie zajęte są już 44 łóżka. A co będzie kiedy zapełnią się wszystkie? Czy system ochrony zdrowia sobie z tym poradzi? W programie staraliśmy się odpowiedzieć również na pytanie o jego wydolność.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Prywatnie można - i to bez maseczki.Idiotów z ludzi robią....
Dodano: 15.10.2020 10:59    Przez: M S
avatar kiedy info ze w konińskim szpitalu jest 16 osób podłączonych do respiratora ?
Dodano: 15.10.2020 09:40    Przez: Tonny Soprano
avatar zasada nr.2 - nigdy nie czytaj,co pisze idiota....
Dodano: 15.10.2020 11:36    Przez: zx

KOMENTARZE

Internet! A był już taki spokój bez Ciebie, proszę napisz konkretny koment, a nie wstawiaj swoje "spamki"...!!! Przekaz dnia- zgadzam się, abyśmy mogli spokojnie chodzić na uszach i tańczyć na żyrandolu...!!!
Dodano: 15.10.2020 11:47    Przez: Wiedźma
2 z 2
<<12
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO