WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pochówek dzieci martwo urodzonych na konińskim cmentarzu

Dodano: 15.10.2020 14:36
Źródło: LM.pl

„Dzieciom – których życie zgasło zanim przyszły na świat”. Dziś w mogile znajdującej się na konińskim cmentarzu, spoczęły szczątki 19 dzieci.

Po raz czwarty w Dniu Dziecka Utraconego, na cmentarzu komunalnym w Koninie odbyła się ceremonia pogrzebowa, podczas której pochowano szczątki dzieci martwo urodzonych.

- Mocno wierzymy, że dzieci radują się życie wiecznym. Błagajmy Boga, by zesłał ukojenie ich najbliższym – mówił wikariusz biskupi ks. Zbigniew Cabański.

Dziękując za udział w ceremonii, szefowa Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie przypomniała jak ważny jest Dzień Dziecka Utraconego.

- W tym dniu rodzice mogą przeżyć żałobę, pochować swoje dzieci, uczcić ich pamięć, zatęsknić, zapłakać – mówiła Małgorzata Rychlińska.

Pomnik dzieci martwo urodzonych powstał w 2017 roku z inicjatywy radnego Zenona Chojnackiego. Pochówek, za który odpowiedzialny jest koniński MOPR, odbywa się raz w roku, zawsze 15 października czyli w Dniu Dziecka Utraconego.

slajd 1 z 15
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To jakaś makabra-zwłoki chowane są raz na rok hurtowo.Pani z MOPRu,pan radny dostali porządnie na dekiel.Jakieś specjalne pomniki.A co na to rodzice? Ja rozumiem,że jakieś dodatkowe profity dla kiecuna,ale ludzie-trochę powagi,szacunki.
Dodano: 15.10.2020 17:00    Przez: Grzech Walerian
Przepraszam za pytanie,ale panie Chojnacki-czym się różni martwo urodzone dziecko,od zmarłego na jakąś chorobę,lub w wyniku wypadku?
Dodano: 15.10.2020 18:27    Przez: Marysia

KOMENTARZE

Milusia, napisz do mnie na gregwal@tlen.pl!
Dodano: 16.10.2020 14:57    Przez: Grego
Mail wysłany - z innego adresu
Dodano: 19.10.2020 07:27    Przez: milusia
Milusia! Tą sprawę trzeba nagłośnić i to wszędzie gdzie się da, nawet w ogólnopolskich mediach... wiem, że sama nie dałabyś rady walczyć... ale My czyli niektórzy forumowicze pomożemy... napisz do Grego...!!! Trzymaj się Milusia!!!
Dodano: 16.10.2020 15:14    Przez: Wiedźma
To co mnie spotkało w szpitalu ... negatywne wspomnienia ... jak to określił szpital. Każda kobieta powinna wiedzieć, co ją może czekać jak trafi na tego lekarza co ja - zabieg łyżeczkowania w niedziałającym znieczuleniu, chamstwo, groźby itp. Niestety jak się dowiedziałam tydzień temu inna dziewczyna przeszła to samo co ja, pytanie ile jest takich kobiet.
Dodano: 19.10.2020 07:32    Przez: milusia
2 z 2
<<12
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO