WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Stare Miasto. Jolanta Sobczak otrzymała tytuł "Skarbnika roku"

Dodano: 18.10.2020 11:41

Jolanta Sobczak z gminy Stare Miasto otrzymała tytuł Skarbnik Roku w kategorii gmin wiejskich powyżej 5 tys. mieszkańców, przyznawany podczas kongresu Perły Samorządu.

Gratulacje swojej skarbniczce złożył wójt Dariusz Puchała. Ranking „Skarbnik Samorządu” to projekt organizowany przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej”. Dzięki jasnym i czytelnym kryteriom, a także powszechnemu i bezpłatnemu dostępowi projekt zdążył się wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń skierowanych do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Celem rankingu jest wskazywanie liderów wybieranych przez Kapitułę złożoną z ekspertów ds. samorządu terytorialnego, ze świata nauki, biznesu oraz dziennikarzy Dziennika Gazety Prawnej. Konkurs organizowany jest od 2018 roku, a w dwóch poprzednio organizowanych edycjach Pani Jolanta Sobczak również otrzymała wyróżnienia.

Sprawne zarządzanie jednostką samorządu terytorialnego to m.in. budowa funkcjonalnej infrastruktury, określenie priorytetów rozwojowych, ciągłe podnoszenie jakości życia mieszkańców. Osiągnięcie tych celów nie byłoby możliwe bez sprawnego zarządzania budżetem. Na kluczową rolę skarbnika składa się zarówno umiejętność stosowania skomplikowanych i często niejednoznacznych przepisów prawa, jak i wysokie kompetencje w zarządzaniu zespołem finansowo - księgowym. Te wszystkie aspekty zostały dostrzeżone przez kapitułę konkursu, która podjęła decyzję na podstawie twardych danych dotyczących finansów, precyzyjnie i obiektywnie oceniając zakres odpowiedzialności, charakter podejmowanych zadań oraz złożoność struktury budżetu jst.

Tegoroczny kongres odbywał się w formule on-line. W sieci można śledzić sesje plenarne, warsztaty oraz ogłoszenie wyników rankingu.

  • Stare Miasto. Jolanta Sobczak otrzymała tytuł "Skarbnika roku"

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:skarbnik,   Stare Miasto,   perła samorządu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO