WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Przestać używać kobiet do celów politycznych! Protest przed siedzibą PiS. Radny odpowiada zdjęciem z wieszakiem 

Dodano: 23.10.2020 20:22

Mieszkańcy Konina zaprotestowali przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Przed konińską siedzibą PiS, z przepisowym dystansem i w maseczkach na twarzach, zebrało się kilkadziesiąt osób. Inicjatorem kontynuacji czarnego protestu był Koniński Kongres Kobiet. Przed budynkiem, w którym  mieszczą się między innymi biura posłów PiS, spotkali się: kobiety i mężczyźni, młodzi i starsi.

- Jeżeli wkrótce nie będziemy mogli spotkać się tak, jak dzisiaj, to jak rolnicy wsiądziemy do samochodów i będziemy blokować drogi – deklarowała Agnieszka Jeżak, jedna z uczestniczek. – Będziemy jeździć dookoła Konina, który i tak jest zakorkowany. Będziemy chodzić do kościoła i odmawiać różańce za Kaję Godek, za jej córkę i za jej wnuczkę. Będziemy razem.  

Protest z każdej strony obserwowali policjanci, którzy kamerą utrwalali cały przebieg. Jeszcze przed zwołanym na godz. 16.00 zgromadzeniem, zakratowano wejście do budynku przy ulicy Chopina, w którym jest siedziba PiS. - To co powinniście teraz zrobić to zająć się pandemią, czystym klimatem, przestać używać kobiet do celów politycznych, otoczyć faktyczną opieką rodziny, kobiety i dzieci – apelowała do działaczy PiS, radna Barbara Musiał.

- Czas, kiedy byłyśmy grzeczne, potulnie robiłyśmy wszystko, co nam się każe, że za nas decyduje się w każdej sprawie, się skończyły. Dzisiaj musimy pokazać nasze niezadowolenie, gniew – powiedziała radna Monika Kosińska – Cieszę się, że są z nami panowie bo wsparcie mężczyzn w tej sprawie jest równie ważne, jak to żebyśmy wspierały się nawzajem. Mam nadzieję, że będziecie po naszej stronie.

- Mężczyźni wydali wyrok na kobiety – powiedział uczestnik demonstracji. – Przez lata tworzyli prawo, które zakazywało wam podstawowych praw. Nawet Białoruś ma większe prawa aborcyjne niż Polki. To skandal, że w środku Europy dzieją się takie rzeczy. Jako mężczyzna feminista, który nienawidzi patriarchatu, mam nadzieję, że kobiety będą miały równe prawa i wybór. Mamy XXI wiek. Nie możemy skazywać kobiet na tortury. Mężczyźni powinni być solidarni z kobietami.

Na koniec zgromadzenia, uczestnicy pozostawili na okratowaniu symboliczne wieszaki, na tle których sfotografował się następnie miejski radny Krystian Majewski z PiS. W mediach społecznościowych umieścił swoje zdjęcie z następującym wspiem. "Feministki! Dzięki za wieszaki. Dzięki wam mogłem powiesić marynarkę do zdjęcia. I bardzo, bardzo się cieszę, że w Polsce niepełnosprawne dzieci są pod ochroną państwa od samego początku życia. Konstytucja!". 

Feministki! Dzięki za wieszaki. Dzięki wam mogłem powiesić marynarkę do zdjęcia. I bardzo, bardzo się cieszę, że w Polsce niepełnosprawne dzieci są pod ochroną państwa od samego początku życia! 👍🏻 KONSTYTUCJA!

Opublikowany przez Krystian Majewski Piątek, 23 października 2020

Zdjęcie radnego K. Majewskiego z facebooka. 

slajd 1 z 23
NASTĘPNY SLAJD

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:strajk kobiet,   czarny protest Konin,   protest kobiet 2020,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Się posłowie i radni odgradzają kratami od wściekłego społeczeństwa,to komu oni służą i co takiego uczynili temu społeczeństwu?
Dodano: 23.10.2020 21:29    Przez: wyborca
Antykoncepcja za chwilę też będzie zakazana, a sterylizacja jest niedozwolona...!!! Za chwilę pozamieniamy facetów na wibratory- będzie bezpieczniej...!!!
Dodano: 23.10.2020 22:42    Przez: Wiedźma
Tak,ja też uważam,że na radnych nie powinno się wybierać gówniarstwa.W końcu żyją z naszych podatków.
Dodano: 23.10.2020 22:44    Przez: Grzech Walerian
Normalnie robią Nam w Polsce średniowiecze..., jeszcze Inkwizycje Nam wprowadzą...!!!
Dodano: 23.10.2020 22:52    Przez: Wiedźma
To ty jesteś mordercą,już ci się śni po nocach mordowanie kobiet,których nienawidzisz.
Dodano: 23.10.2020 21:24    Przez: Grzech Walerian

KOMENTARZE

Mordercy protestują, bo nie będzie można już bezkarnie mordować pod przykrywką wolności, praw bla bla bla.Jak protestują feministki to znaczy, że wydarzyło się coś dobrego.
Dodano: 23.10.2020 21:14    Przez: sss sss
To ty jesteś mordercą,już ci się śni po nocach mordowanie kobiet,których nienawidzisz.
Dodano: 23.10.2020 21:24    Przez: Grzech Walerian
avatar Wpółczesne lewactwo jest gorsze od NSDAP i komuny razemem wzięte.Szkopy mordowały w komorach gazowych , głodem ,od czsu do czasu palili żywcem tudzież szczelali , Ruskie strzelali w tył głowy , tudzież mrozili żywcem ma Syberii, wspóczesne lwactwo morduje za pomocą rozczłonkowaniem żywcem w łonie matki, i to najslabszych nienarodzonych( aborcja) i starych,chorych i niedołężnych ( eutanazja). To ludobójstwo pochnęło więcej niewinnych ofiar a niżeli wszystkie wojny w historii świata. Jeżeli ktoś myśli że nikt tych zbrodni nie widzi, bo spowszedniały to się myli, Bóg to widzi, i karze świat.Tym razm zesłał zarazę, nadchodzą czasy ostateczne, by ludzi których umiłował się opamiętali i przestali słuchać i oddawać cześć szatanowi depcząc Boskie Przykazania.Dziękuję Bogu iż TK stanął stronie dobra i sędziowie choć w odrobinie wydali wyrok ochrony życia danego przez Boga. A za tych którzy buntują się i są za mordowaniem niewinnch i najsłabszy jest mi jako człowiekowi poprostu wstyd.
Dodano: 23.10.2020 23:00    Przez: Tomasz Kobrzycki
Kościół wydał 10,6 mln dolarów na ochronę pedofilskich zachowań duchownych. wolna-polska.pl
Dodano: 24.10.2020 09:51    Przez: Piotr
Przełom w "KRK" na temat związków homoseksualnych?
Dodano: 24.10.2020 09:57    Przez: Piotr
DUCHOWY BRAT ZWIERZCHNIKA RCP - MP... Papież Franciszek wezwał do legalizacji małżeństw osób tej samej płci. (WIDEO)
Dodano: 24.10.2020 10:11    Przez: Piotr
Niejaki ''Kobrzycki'' - zero kultury, zero wiedzy - już raz zapłacił za pomawianie. Czas zbierać na kolejny ''mandat''
Dodano: 24.10.2020 10:27    Przez: Alfred Michalczyk
Czy Franciszek zmienia doktrynę katolicką? Ile prawdy jest w lewicowych "sensacjach"?
Dodano: 24.10.2020 15:36    Przez: Piotr
Sabotaż kościołów w tę niedzielę. Post niesie się w sieci lotem błyskawicy.
Dodano: 24.10.2020 20:48    Przez: Piotr
85 tys. mieszkańców Konina nie protestowało!! niech ta prymitywna zacofana dzicz feministyczna sorosowa odważy się szkalować meczety!!! https://nczas.com/2020/05/27/trzask
Dodano: 26.10.2020 19:54    Przez: Marek Sikorski
Się posłowie i radni odgradzają kratami od wściekłego społeczeństwa,to komu oni służą i co takiego uczynili temu społeczeństwu?
Dodano: 23.10.2020 21:29    Przez: wyborca
a Ty wiesz gdzie jest siedziba PiS z tego co napisałeś to nie masz zielonego pojęcia . Radzę się przejść na ul . Chopina do budynku Raj i będziesz widział gdzie są kraty i czemu służą . Siedziba mieści się na piętrze a kraty zabezpieczają cały budynek i są zamykane na noc . W budynku tym mieszczą różne firmy nie tylko PiS . Jakbyś sobie zadał trochę trudu i sprawdził gdzie jest siedziba PiS to byś bzdur nie pisał .
Dodano: 23.10.2020 21:50    Przez: ~Edek
Pisior chory,szykuj czarne wory.
Dodano: 23.10.2020 21:48    Przez: alo
Lewactwo z leginsami mi się kojarzy
Dodano: 23.10.2020 21:52    Przez: zd
Lewactwo na traktory. Wasz czas
Dodano: 23.10.2020 22:13    Przez: Darek
Antykoncepcja za chwilę też będzie zakazana, a sterylizacja jest niedozwolona...!!! Za chwilę pozamieniamy facetów na wibratory- będzie bezpieczniej...!!!
Dodano: 23.10.2020 22:42    Przez: Wiedźma
Należy protestować, aby pokazać Światu, że walczymy...!!! I dlatego wierzymy, iż presja ma sens!!! Rządzący i KK zachowaj dystans od Naszych Macic...!!! My Kobiety nie poddamy się... Jesteśmy silne i waleczne...!!! Nie igrajcie z Nami, bo to się dla Was żle skończy...!!!
Dodano: 23.10.2020 22:49    Przez: Wiedźma
Normalnie robią Nam w Polsce średniowiecze..., jeszcze Inkwizycje Nam wprowadzą...!!!
Dodano: 23.10.2020 22:52    Przez: Wiedźma
I na koniec mała dygresja... nie PIS rządzi lecz Biskupi od tysiąca lat...!!! To jest czysty Katoislam... Czarna zaraza w postaci KK zalała Nasz Kraj...!!! Dlaczego Wy tak nienawidzicie Kobiet... dlaczego skazujecie Kobiety na cierpienie psychiczne i fizyczne... dlaczego Jesteście tacy zakłamani i fałszywi...???!!! KK jest Szatanem w czystej postaci...!!!
Dodano: 23.10.2020 23:00    Przez: Wiedźma
Wiedźmo,"pozamieniamy facetów na wibratory,będzie bezpieczniej",..i przyjemniej.Już widzę-dwóch posłusznych "facetów" na moje rozkazy w łóżku.A pisuary gryzą paznokcie i żrą ustawę o aborcji.
Dodano: 23.10.2020 23:13    Przez: Kasiulka
1 z 3
123>>