WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Jak rozmawiają w sieci: zastępca prezydenta i opozycyjny radny?

Dodano: 26.10.2020 16:35

Skoro przedstawiciele konińskiego samorządu postanowili ujawnić swoje pozakuluarowe rozmowy na łamach mediów społecznościowych, postanowiliśmy iść ich tropem i dać im jeszcze szersze pole do prezentacji różnicy poglądów.

Chodzi o wymianę wpisów między radnym Jakubem Eltmanem a Paweł Adamowem, zastępca prezydenta Konina. Zaczęło się od "pretensji" Pawła Adamowa. 

- Czegoś tu nie rozumiem. Jak nie ma Dialogu z Wami. Weźmy przykład ostatniej sesji zmiana granic. Spotkaliśmy się najpierw z Tobą, byłeś jak najbardziej za. Deklarowałeś że przekonasz innych z klubu PIS. Potem spotkaliśmy się z całym Waszym klubem, na którym też mówiliście że pomysł dobry i że dla dobra miasta ale musicie ustalić, czy centrala (nie wiem pewnie Radny Popkowski) pozwoli Wam odpowiednio zagłosować. Potem zadzwoniłeś wieczorem przed sesją, że nie poprzecie. To jest przykład braku dialogu ze strony Prezydenta?. A na komisji też byłeś za i potem mi napisałeś, że jesteś za ale się wstrzymasz. Jaja sobie z nas robicie tylko czy z Mieszkańców Konina również. A z odpadami to chyba już nie wiem ile razy rozmawialiśmy o tym. Wiem, że jesteś z innej opcji ale mógłbyś chociaż ze względu na szacunek jaki mam do Ciebie nie manipulować i nie mijać się z prawdą.

Na odowiedź radnego z klubu Zjednoczonej Prawicy nie trzeba  było długo czekać. 

- Pragnę podjąć "dialog" z Paweł Adamowem i  odnieść się do Jego ostatniego postu dotyczącego sprawy z ostatniej sesji, a więc projektu uchwały dotyczącego zmiany granic. Tak, spotkałem się z Prezydentem Korytkowskim i Wiceprezydentem Adamowem w tej sprawie. Było to jedno z nielicznych spotkań, o których braku pisałem w sobotę. Poinformowali mnie o planach miasta i procedurach. Prosili o ewentualne wsparcie projektu w ławach rządowych i wśród radnych. Uważam, że dżentelmeńskich rozmów nie powinno się upubliczniać, ale skoro zrobił to wiceprezydent, jestem zmuszony do szerszych wyjaśnień w obronie własnego dobrego imienia.

Na spotkaniu zwróciłem się z prośbą, aby Wójtowie, których temat dotyczy byli poinformowani wcześniej przez Prezydenta. Prezydent nie wywiązał się z ustaleń gabinetowych, ponieważ Wójtowie dowiedzieli się z mediów. Zadzwonił do mnie zszokowany Wójt Grzegorz Maciejewski. Stałem się adwokatem Prezydenta Korytkowskiego, choć nie poczuwałem się zupełnie do takiej roli, ale tak zostałem potraktowany, co dziś w pełni rozumiem. Nie deklarowałem się w żaden sposób, a jedynie tłumaczyłem, że Prezydent powinien wcześniej poinformować Wójta. Zapewnienie, że tak będzie otrzymałem na spotkaniu. Prezydent nie spełnił mojej dżentelmeńskiej prośby.

Podczas rozmowy w gabinecie prosiłem, aby Prezydent spotkał się wcześniej z Klubem PiS, ponieważ wielu radnych czuje, że Prezydent unika kontaktu. Od momentu rozmowy nie zostały podjęte żadne kroki, aby spotkać się z Klubem PiS w sprawie tak ważnego i istotnego dla miasta projektu uchwały, aż do 29 września (dzień przed sesją, ale już po komisji). W dwie godziny organizowaliśmy spotkanie radnych klubu z Prezydentem. Pan Prezydent nie spotkał się nawet z połową klubu, ze względu na podanie terminu spotkania dwie godziny przed nim. Organizowałem to spotkanie, co jest wyrazem mojej dobrej woli i chęci rzetelnych prac nad tym projektem. Niestety kolejny raz przez niemożność spełnienia mojej drugiej dżentelmeńskiej prośby, coś poszło nie tak...

Teraz chciałbym bezpośrednio odpowiedzieć na adresowaną do mnie wiadomość Pana Wiceprezydenta Pawła Adamowa, którą napisał publicznie. Moglibyśmy sobie wyjaśnić to przez telefon lub na messengerze, ale zawsze ktoś może zrobić screeny, więc od razu napiszę publicznie.J

Ja też wielu rzeczy nie rozumiem. Nie deklarowałem, że przekonam innych. Próbowałem to zrobić, ale Wasze działanie skutecznie mi to utrudniło. Na poniedziałkowej komisji nie zabierałem zdania w tym temacie. Wstrzymałem się, ponieważ Wy nie dotrzymaliście danego słowa. Jak widać wstrzymanie się zadziałało skoro po komisji, a przed sesją w ciągu dwóch godzin zorganizowaliśmy spotkanie Prezydenta z częścią radnych. Nie spotkaliście się z Klubem PiS, a zaledwie z czwórką radnych, która znalazła czas w godzinach dopołudniowych we wtorek, gdy ludzie mają pracę i inne obowiązki, dzień przed sesją. Grupa radnych miała możliwość w przeciągu dwóch godzin pojawić się w Urzędzie Miasta, aby porozmawiać z władzą. Tak, to jest przykład braku dialogu ze strony Prezydenta i lekceważącego podejścia. Wyjaśnię, że zdanie klubu nie jest ustalane z nikim z centrali. Decyzję podejmuje dziewięciu radnych. Zadzwoniłem wieczorem przed sesją, mówiąc o decyzji klubu, bo prosiliście, aby Was powiadomić. Zresztą projekt miał szansę na uzyskanie większości w radzie, ale Prezydent postawił warunek, co do liczby osób, która musi go poprzeć z Klubu PiS, aby nie został wycofany. Warunek Prezydenta po ustaleniach klubu nie został spełniony. Honorowo o tym powiadomiłem, bo ja dotrzymuję danego słowa. Prezydent na sesji, w środę rano, wycofał projekt, zrzucając odpowiedzialność na Klub PiS.

Mam wrażenie, że emocje są za silne... Nie ma sensu robienie dalszej "inby" na facebooku. Szkoda, że miasto nie wykorzystało szansy do pozyskania środków z Funduszu Odbudowy. Szkoda, że kłócimy się publicznie publikując prywatną korespondencję. Szkoda, że aby bronić własne imię musiałem upublicznić kuluarowe rozmowy dotyczące ważnego projektu. Szkoda, że Prezydent nie omawia ważnych uchwał z radnymi. Szkoda, że Wójtowie dowiedzieli się z mediów. Szkoda, że tracimy do siebie wzajemnie zaufanie. Szkoda, że źle pojmujemy politykę. Szkoda nam jednak najbardziej powinno być Konina, który przez nasze głupie kłótnie nic nie zyskuje...

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Jakub Eltman,   Paweł Adamów,   wpisy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No zaczyna się nawalanka POkonani i PiS i odwrotnie .Dajcie sobie spokój panowie i tak nic nie robicie dla miasta . Wasza umiejętność polega na wzajemnych pretensjach a mieszkańców macie głęboko w d... Mam nadzieję że większość mieszkańców już Wam podziękuje .Może zrodzi się partia która będzie myśleć o mieszkańcach, a nie o sobie . Choć to tylko moje życzenie
Dodano: 26.10.2020 16:57    Przez: ~Edek

KOMENTARZE

No zaczyna się nawalanka POkonani i PiS i odwrotnie .Dajcie sobie spokój panowie i tak nic nie robicie dla miasta . Wasza umiejętność polega na wzajemnych pretensjach a mieszkańców macie głęboko w d... Mam nadzieję że większość mieszkańców już Wam podziękuje .Może zrodzi się partia która będzie myśleć o mieszkańcach, a nie o sobie . Choć to tylko moje życzenie
Dodano: 26.10.2020 16:57    Przez: ~Edek
TYLKO Konfederacja KORWIN zlikwiduje lewackie szechterowe koryto okrąglostołowe!!! P.S.https://nczas.com/2020/10/27/me
Dodano: 27.10.2020 09:56    Przez: Marek Sikorski
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO