WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Wilk do mielenia mięsa – czy warto inwestować w taki produkt?

Materiał promocyjny

Dodano: 29.10.2020 16:22

Coraz częściej zastępujemy pracę człowieka maszynami. Nie zawsze daje to oczekiwane efekty, ale jeżeli chodzi o akcesoria kuchenne jest to zdecydowanie dobry wybór. Podczas gdy dane urządzenie wykonuje za nas pracę, my możemy zająć się innymi obowiązkami lub oddać się chwili relaksu. Idealnym przykładem jest wilk do mielenia mięsa. Sprawdź jakie ma funkcje, rodzaje i czy warto kupić taki sprzęt.

  1. Wilki do mięsa – zastosowanie.
  2. Rodzaje sprzętu.
  3. Prawidłowe użytkowanie urządzenia.

Wilki do mięsa – zastosowanie.

Wilk do mięsa to inaczej maszynka do mielenia mięsa. Pozwala ona w krótkim czasie rozdrobnić dużą ilość surowego bądź gotowanego mięsa, niezależnie od jego rodzaju. Idealnie sprawdzi się w restauracjach i sklepach mięsnych, ale również może być bardzo przydatnym urządzeniem każdej pani domu. Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co kupujemy i jakiej jakości są produkty spożywcze. Warto zainwestować w takie urządzenie jak wilk do mięsa, ponieważ mamy pewność, że nasze posiłki będą przygotowane bez szkodliwych dla ludzkiego zdrowia dodatków. W prosty sposób możemy przyrządzić ulubione spaghetti, pyszne kotlety mielone czy gołąbki, a to wszystko ze świeżo mielonego mięsa.

Rodzaje sprzętu.

Wilki do mielenia mięsa różnią się gabarytem, wagą, wydajnością (czyli ile kg mięsa na godzinę są w stanie przemielić), mocą, dodatkowymi akcesoriami. Standardowe wyposażenie składa się z:

  • Korpusu
  • Podajnika z lejem załadowczym
  • Noży i ślimaków
  • Sit
  • Kołka dociskowego
  • Antypoślizgowych nóżek

wilk do mięsa
 

Jaki sprzęt wybrać?

Przede wszystkim dobrej jakości. Warto wydać więcej pieniędzy na wilk do mięsa solidnie wykonany, ponieważ urządzenie to może nam posłużyć wiele lat. Należy dowiedzieć się z czego zrobione są takie części jak noże czy ślimaki, stal nierdzewna zapobiega szybkiemu zużyciu sprzętu i jest odporna na czyszczenie. Dobrej jakości sprzęt posiada również bardzo przydatną funkcję, jaką jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, jest to ważne przede wszystkim wtedy, kiedy używamy maszynki bardzo często i długotrwale, np. w punktach gastronomicznych.

wilk do mielenia mięsa


Na Gastroprodukt.pl znajdziesz szeroki asortyment dobrej jakości sprzętu gastronomicznego, m.in. wilków do mielenia mięsa. Przed zakupem warto skontaktować się z doradcą i zasięgnąć fachowej porady w zakresie zaprojektowania zaplecza gastronomicznego, jak i wyboru odpowiednich urządzeń.

wilk maszyna
 

Prawidłowe użytkowanie sprzętu.

Wilki do mielenia mięsa są urządzeniami raczej intuicyjnymi i prostymi w obsłudze. Przede wszystkim należy pamiętać o prawidłowym złożeniu maszynki. W tym celu należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi urządzenia, aby zapobiec ewentualnej awarii. Ważne jest również użytkowanie urządzenia na stabilnym i trwałym podłożu, jakim jest np. blat kuchenny czy stół. Po każdym użyciu należy rozłożyć sprzęt i dokładnie umyć każdy, nawet najmniejszy element. Mamy do czynienia z surowym mięsem, więc na czynność mycia maszynki należy zwrócić szczególną uwagę. Takie elementy wilka do mięsa jak sitka czy noże, które wykonane są ze stali nierdzewnej spokojnie można czyścić w zmywarce. Dzięki temu mamy pewność, że zostaną dokładnie umyte. Wszystkie elementy urządzenia powinny być przechowywane razem, ponieważ ze względu na mały rozmiar łatwo można je zgubić.

Wilk do mielenia mięsa to produkt praktyczny i godny zainteresowania. Oszczędza dużo czasu i siły, którą człowiek musi włożyć w ręczne mielenie. Dodatkowym atutem jest możliwość przyrządzenia ulubionych potraw w zdrowej wersji ze świeżo mielonym mięsem.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:agd,   kuchnia,   jedzenie,   mięso

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO