WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie. Stan zakażonych jest stabilny

Dodano: 4.11.2020 15:42
Źródło: LM.pl

Stan 49 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie, zakażonych koronawirusem jest stabilny. Do tej pory w związku z COVID-19 zmarły tam trzy osoby.

Aktualnie w ślesińskim DPS-ie mieszka 96 osób, a jedna osoba z potwierdzonym zakażeniem jest w szpitalu.

- 49 „dodatnich” mieszkańców nie ma poważnych dolegliwości. Ich stan jest stabilny – mówi Marta Bagrowska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Koninie. - Jeśli chodzi o pracowników to 25 osób jest „dodatnich”, z czego 22 osoby miały wykonane testy w DPS, a 3 pracowników robiło testy wcześniej, ze skierowań lekarskich. Zakażony personel przebywa na kwarantannie. Wszyscy czują się dobrze – dodaje.

Na przełomie października i listopada w ślesińskim DPS zmarły w sumie cztery osoby. Jedna z nich to 49-letni mężczyzna z „ujemnym” wynikiem testu na koronawirusa oraz trzy (dwie w wieku 72 lat oraz jedna w wieku 53 lat), które miały potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

Obecnie w placówce dziesięciodniowy dyżur (skończy się on w przyszłą środę) pełni 10 opiekunów oraz 4 pielęgniarki (w tym 2 pielęgniarki DPS i 2 pielęgniarki NFZ w ramach opieki długoterminowej). Na miejscu jest także 6 pracowników obsługi (kuchni i zaopatrzenia), którzy są odizolowani od mieszkańców i pracowników, żeby mogli wychodzić poza DPS.

- Dyrektor placówki jest w trakcie opracowywania harmonogramu dyżurów, ale nie jest to łatwe, bo wszystko zależy od stanu zdrowia mieszkańców oraz pracowników – mówi Marta Bagrowska.

Starosta koniński podjął już decyzję, że osoby które wykazały się heroizmem i mimo wszystko zostały na dyżurze w DPS-ie, zostaną nagrodzone dodatkową premią.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO