WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Ślesin. Pierwszy ozdrowieniec w DPS. Terapeutka wróciła do pracy

Dodano: 5.11.2020 10:35
Źródło: LM.pl

Pierwszy „ozdrowieniec” w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Do placówki po przebyciu koronawirusa wrócił jeden z pracowników.

W ślesińskim DPS-ie potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 49 mieszkańców oraz 25 pracowników.

- Stan wszystkich chorych jest stabilny – mówi Marta Bagrowska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Koninie.

Spośród pracowników DPS-u, trzy osoby wykonały testy na własną rękę, ze skierowań lekarskich. Jedną z pierwszych osób, które w ten sposób się przebadały była terapeutka zajęciowa. Kobieta pokonała już koronawirusa i jest pierwszym „ozdrowieńcem”. Jak informuje Marta Bagrowska, terapeutka wróciła do pracy i prowadzi wsparcie psychologiczne, które mieszkańcom DPS-u jest teraz niezwykle potrzebne.

Przypomnijmy, że w ślesińskiej placówce mieszka obecnie 96 osób. Trzy osoby z potwierdzonym koronawirusem w ostatnich dniach zmarły. W DPS dyżur do najbliższej środy pełnić będzie 10 opiekunów oraz 4 pielęgnarki. Na miejscu jest też 6 pracowników obsługi, którzy są odizolowani od mieszkańców i reszty personelu placówki.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO