WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zmiany we władzach ZE PAK – Piotr Woźny prezesem Zarządu

Dodano: 5.11.2020 21:04

Rada Nadzorcza ZE PAK podjęła dziś decyzję o wyborze Piotra Woźnego na stanowisko prezesa zarządu.

W skład zarządu został również powołany Andrzej Janiszowski. Paweł Markowski oraz Paweł Lisowski, którzy zrezygnowali z zasiadania w Zarządzie Spółki, pozostają w Grupie ZE PAK i będą nadał pełnili funkcje w Zarządach spółek zależnych.

Decyzja Rady Nadzorczej o powołaniu Piotra Woźnego – jako prezesa oraz Andrzeja Janiszowskiego jako wiceprezesa ZE PAK, jest związana z przyjętymi na początku października kierunkami strategii, której celem jest transformacja ZE PAK w producenta energii w oparciu o OZE (odnawialne źródła energii).

- Moim celem jako prezesa zarządu będzie możliwie jak najszybsze i efektywne przeprowadzenie Grupy PAK w kierunku produkcji energii neutralnej dla środowiska naturalnego. Andrzej Janiszowski, posiadający bogate doświadczenie związane z obszarem energetyki, które zdobywał m.in. w PGNiG i najważniejszych firmach doradczych takich jak EY czy Deloitte, będzie istotnym wzmocnieniem dla transformacji całej Grupy PAK – powiedział Piotr Woźny. 

Głównym założeniem kierunków strategii, jest stopniowe wygaszanie produkcji energii z  węgla brunatnego, która w scenariuszu bazowym ma zostać zakończona do 2030 roku. W najbliższych latach w ZE PAK coraz więcej energii będzie wytwarzane z OZE, a po zakończeniu wydobycia węgla, produkowana będzie już wyłącznie zielona energia. Termin zakończenia produkcji energii z węgla nie jest przypadkowy, Spółka zamierza wpasować się w finalne daty wytwarzania energii z węgla wyznaczone w Porozumieniu Paryskim. Takie działanie ZE PAK przyczyni się wydatnie do neutralności klimatycznej Wielkopolski.

- Jednym z najważniejszych wyzwań, jakie wiążą się ze strategią ZE PAK, jest kwestia społeczna. Chcemy tu działać odpowiedzialnie, tak aby transformacja była procesem sprawiedliwym społecznie dla samej spółki, jej pracowników oraz mieszkańców regionu. Liczymy, że skuteczna realizacja naszych planów, postawi PAK jako wzór do naśladowania dla innych europejskich regionów węglowych – dodaje Piotr Woźny.

Paweł Markowski i Paweł Lisowski pozostają w Grupie PAK i będą kontynuowali swoją pracę w zarządach spółek zależnych, w tym KWB Konin i KWB Adamów. Henryk Sobierajski, który również zrezygnował z zasiadania w Zarządzie ZE PAK, będzie nadal obecny w części energetycznej grupy kapitałowej Zygmunta Solorza.

  • Zmiany we władzach ZE PAK – Piotr Woźny prezesem Zarządu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZE PAK,   zarząd,   prezes,   Piotr Woźny,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Powinni Tuska dac w zamian za zasługi dla naszego regionu
Dodano: 6.11.2020 10:30    Przez: Cuban White

KOMENTARZE

Powinni Tuska dac w zamian za zasługi dla naszego regionu
Dodano: 06.11.2020 10:30    Przez: Cuban White
Jeden się obsadził na kilku stołkach buhaha gamoń pewnie w każdym aspekcie
Dodano: 06.11.2020 18:16    Przez: Tom Bach
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO