WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kazimierz Biskupi. Najstarsza mieszkanka gminy skończyła 104 lata

Dodano: 7.11.2020 13:10
Źródło: LM.pl

6 listopada pani Cecylia Ratajczyk z Nieświastowa skończyła 104 lata. To najstarsza mieszkanka gminy Kazimierz Biskupi.

Cecylia Ratajczyk urodziła się 6 listopada 1916 roku w Kazimierzu Biskupim. W piątek najstarsza mieszkanka gminy Kazimierz Biskupi skończyła 104 lata i z tej okazji otrzymała specjalne życzenia. – Z radością świętujemy z panią Cecylią jej urodziny. Nie jest nam dane, ze względu na pandemię, złożyć jej osobiście życzeń, ale w tym wyjątkowym dniu nasze ciepłe myśli wędrują w kierunku najstarszej mieszkanki naszej gminy – mówi wójt gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski.

104-latka od urodzenia mieszka w Nieświastowie. Najważniejszy dla niej zawsze był dom i dzieci. Mężatką była tylko cztery lata, a po śmierci męża ciężar utrzymania domu spadł na jej barki. Ma dwie córki – Barbarę i Teresę. Pracowała w PGR w Nieświastowie, nie bała się żadnego wysiłku fizycznego. Córki wspominają, jak mama nosiła na plecach ciężkie worki z ziarnami.

Mieszkanka Nieświastowa skończyła tylko trzy klasy szkoły podstawowej, ale umie czytać i pisać – córki do dziś wspominają otrzymywane od niej listy. Problemy ze wzrokiem sprawiły, że obecnie pani Cecylia nie może już czytać, choć w młodości bardzo to lubiła. Najczęściej sięgała po książki związane z Janem Pawłem II, jego pontyfikat zna doskonale.

Jaki jest sposób na długowieczność? Pani Cecylia odpowiada, że codziennie odmawia różaniec i modli się, bo to Pan Bóg daj jej jeszcze siły. – Pani Cecylia swoją postawą daje młodemu pokoleniu przykład mądrego i dobrego życia. Jej życie jest niewątpliwie skarbnicą wielu przeżyć, zarówno tych dobrych, jak i złych. Pozostaje mi tylko życzyć jej nieustającej pogody ducha, zdrowia oraz 200 lat – mówi wójt gminy Kazimierz Biskupi Grzegorz Maciejewski.

  • Kazimierz Biskupi. Najstarsza mieszkanka gminy skończyła 104 lata
  • Kazimierz Biskupi. Najstarsza mieszkanka gminy skończyła 104 lata
  • Kazimierz Biskupi. Najstarsza mieszkanka gminy skończyła 104 lata

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pani Cecylio, dużo zdrówka, bo w tym trudnym czasie, to jest najważniejsze...!!! I śpiewająco dla Pani 200 lat...!!!
Dodano: 7.11.2020 15:09    Przez: Wiedźma
Cuban! Nie dałam Ci minusika, bo tak jak napisałeś "ponad podziałami politycznymi"..., ale dla Pani Cecylii 200 lat, a nie 100, bo przecież właśnie skończyła 104 lata...!!! Jeszcze raz śpiewająco dla Pani Cecylii 200 lat...!!!
Dodano: 7.11.2020 17:07    Przez: Wiedźma

KOMENTARZE

Pani Cecylio, dużo zdrówka, bo w tym trudnym czasie, to jest najważniejsze...!!! I śpiewająco dla Pani 200 lat...!!!
Dodano: 07.11.2020 15:09    Przez: Wiedźma
Ponad podziałami politycznymi 100 lat !
Dodano: 07.11.2020 16:18    Przez: Cuban White
Cuban! Nie dałam Ci minusika, bo tak jak napisałeś "ponad podziałami politycznymi"..., ale dla Pani Cecylii 200 lat, a nie 100, bo przecież właśnie skończyła 104 lata...!!! Jeszcze raz śpiewająco dla Pani Cecylii 200 lat...!!!
Dodano: 07.11.2020 17:07    Przez: Wiedźma
Prosty sposób żeby dożyć 104 lat-należy precyzyjnie urodzić się w 1916 roku,a potem to już tylko tak działać,żeby nic nam się nie stało przez całe życie.
Dodano: 08.11.2020 11:04    Przez: sai baba
Każde życie jest w rękach Boga i jak długo będziemy żyli na tym świecie nie zależy to od nas a od Boga, na zdrowie mamy wpływ to prawda, ale na długość życia już nie. Jeden człowiek umiera tuż po urodzeniu, drugi zaś dożywa sędziwych lat, może to się wydawać niesprawiedliwe z ludzkiego punktu widzenia, lecz nie wiemy czym się Bóg kieruje.
Dodano: 08.11.2020 17:38    Przez: Maranatha
Jeśli to prawda,to Bóg jest kapryśny,okrutny i bezwzględny.Daje życie,a potem morduje.I nic mnie nie obchodzi,co on takiego ma wtedy na myśli.
Dodano: 08.11.2020 18:06    Przez: Szkarlatyna
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO