WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Skromniejsze obchody Święta Niepodległości w powiecie konińskim

Dodano: 11.11.2020 16:37
Źródło: LM.pl

W gminach powiatu konińskiego skromniejsze niż zwykle obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Wójt gminy Grodziec, wspólnie z przewodniczącym Rady Gminy złożyli symboliczne wiązanki pod pomnikami „Poległych za Ojczyznę”, „Bohaterom o wolność Ojczyzny z 1863 roku”, a także przy mogile powstańców.

- Obchody inne niż zwykle. Pamięć ta sama – napisał w mediach społecznościowych Mariusz Woźniak, wójt Grodźca.

Ślesin oficjalne uroczystości odwołał. Przed południem odprawiona została msza święta w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza. Po nabożeństwie burmistrz Mariusz Zaborowski wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Ślesinie, złożyli w imieniu mieszkaców kwiaty pod pomnikiem św. Rodziny. Podobnie wyglądał 11 listopada w gminie Rychwał. Msze święte w intencji ojczyzny odbyły się w Grochowach i Rychwale. Po nich, przedstawiciele władz samorządowych złożyli wiązanki kwiatów przy głazie na rychwalskim rynku, a także przy Mogile Powstańców Styczniowych w Grabowej oraz na Grobie Powstańców Styczniowych w Grochowach.

- Wierzę, że każdy z Mieszkańców Gminy i Miasta Rychwał znajdzie chwilę by zastanowić się jak ważna jest dla współczesnego pokolenia pamięć o rodakach walczących o wolność i niepodległość naszego kraju. Pielęgnujmy w tym trudnym czasie więzi międzyludzkie oparte na wzajemnej otwartości, życzliwości i pomocy -podkreślił w mediach społecznościowych Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała.

W intencji ojczyzny modlono się również w Kazimierzu Biskupim. Mszę świętą w kościele pod wezwaniem św. Marcina z Tours poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych w walce o niepodległość. Uroczystość 102. rocznicy odzyskania niepodległości uczczono też w Kleczewie. Burmistrz Mariusz Musiałowski wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej oraz radnymi złożył okolicznościową wiązankę i zapalił znicze pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

fot. facebook

slajd 1 z 15
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo gminy,wreszcie życie sprowadziło te fety do właściwych rozmiarów.
Dodano: 11.11.2020 17:14    Przez: Sianko-magister
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO