LM.plWiadomościMedyk obronił miejsce na podium. Wygrana na zakończenie rundy

Medyk obronił miejsce na podium. Wygrana na zakończenie rundy

3:0 Medyk Konin pokonał Śląsk Wrocław w ostatnim meczu rundy jesiennej. Dzięki temu koninianki zimę spędzą na podium Ekstraligi.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Medyk Konin we Wrocławiu z tamtejszym Śląskiem. Kibicom podobać mogła się szczególnie pierwsza połowa meczu, w której zespół Romana Jaszczaka zdominował rywalki i pewnie prowadził 2:0. Medyczki pierwszego gola strzeliły już w dziewiątej minucie. Piłkę przejęła Gabriela Grzywińska, odegrała do Kopińskiej, ta po chwili oddała jej piłkę i było 0:1. Druga bramka padła po zaledwie pięciu minutach. Tym razem z lewego skrzydła dograła Anna Gawrońska, podanie głową przedłużyła Kopińska, a akcję zamknęła Nikol Kaletka.

Śląsk przez pierwsze pół godziny gry niemal nie wychodził z własnej połowy. Pierwsze bramkowe sytuacje wrocławianki stworzyły sobie dopiero w ostatnim kwadransie. Najpierw błąd popełniła Sapor, tracąc piłkę przed własną bramką, ale piłka po strzale trafiła tylko w słupek. Chwilę później nikt nie zamknął przed bramką Medyka dogrania Kamili Czudeckiej.

Drugą połowę medyczki zaczęły równie dobrze, co pierwszą. W 54. minucie podwyższyć powinna Kopińska, ale nie wykorzystała sytuacji sam na sam. Napastniczka Medyka zrehabilitowała się dwie minuty później, gdy trafiła po prostopadłym podaniu Gawrońskiej. Było 0:3.

Śląsk swoją szansę zwietrzył jeszcze w 72. minucie. Prostopadłe podanie próbowała zatrzymać Sapor, ale faulowała poza polem karnym. Wracająca po kontuzji bramkarka Medyka obejrzała za to zagranie czerwoną kartkę. Koninianki musiały radzić sobie w dziesiątkę, na bramkę weszła Oliwia Szymczak, zastępując Annę Gawrońską.

Pomimo gry w przewadze wrocławianki nie zdołały strzelić nawet honorowej bramki i przegrały z Medykiem 0:3. Dzięki kompletowi punktów zespół z Konina zapewnił sobie trzecie miejsce w tabeli na koniec rundy jesiennej. W tym roku Medyka czeka jeszcze jeden mecz, 18 listopada koninianki zagrają spotkanie 1/16 finału Pucharu Polski z Bronowianką Kraków.

Śląsk Wrocław - Medyk Konin 0:3 (9' Gabriela Grzywińska, 14' Nikol Kaletka, 54' Dominika Kopińska)

Medyk Konin: Jagoda Sapor - Dominique Bond-Flasza, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Nicole Zając (68' Maja Szydełko), Natalia Chudzik, Ernestina Abambila, Nikol Kaletka (85' Klaudia Dymińska), Gabriela Grzywińska, Anna Gawrońska (75' Oliwia Szymczak), Dominika Kopińska.