WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Licheń. Ks. Eugeniusz Makulski spoczął na miejscowym cmentarzu

Dodano: 15.11.2020 16:48
Źródło: LM.pl

Wieloletni kustosz licheńskiego sanktuarium – ks. Eugeniusz Makulski, spoczął wczoraj na miejscowym cmentarzu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczął różaniec w kościele parafialnym pw. św. Doroty, który poprowadził wicekustosz sanktuarium – ks. Adam Stankiewicz. Późniejszej mszy świętej przewodniczył ks. Tomasz Nowaczek, przełożony prowincjalny Zgromadzenia Księży Marianów. W homilii zastanawiał się on nad tym jak zbliżyć się do Boga względem własnych słabości.

- Bóg wszystkich nas, jak tu jesteśmy, wzywa do nawrócenia. Każdy, kto mówi, że nie ma grzechu, jest kłamcą. Ufni w tę prawdę modlimy się dziś za śp. księdza Eugeniusza, żeby Bóg okazał mu Swoje miłosierdzie i przyjął do Siebie – powiedział  ks. Nowaczek.

Po mszy świętej, trumna z ciałem ks. Eugeniusza Makulskiego została odprowadzona na cmentarz parafialny, gdzie złożono ją do grobu na mariańskiej kwaterze.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

slajd 2 z 28

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To już zakrawa na kpinę, umierają inni bardzo mądrzy i wartościowi, znani czy nieznani Ludzie, i żadnej wzmianki na LM nie ma...!!! A tu umarł człowiek, który wyrządził wiele złego innym i już 3 artykuł się pojawia...!!! Jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach zwycięża zło nad dobrem..., a ludzie popierają to i jeszcze modlą się o przyjęcie go do Domu Ojca- Boga...!!! Jednak koniec Świata nadciąga, bo Ludzie nie odróżniają dobra od zła...!!! Smutne to i straszne!!!
Dodano: 15.11.2020 21:44    Przez: Wiedźma
avatar A dlaczego napisali ks mgr skoro pozbawiono go kapłaństwa?? Powinno być mgr Eugeniusz....
Dodano: 16.11.2020 07:33    Przez: Romek Ress
Jak można sobie samemu zszargać opinię widać po tym człowieku i innych jemu podobnych. Mógł być przykładem dla młodzieży i dzieci, mógł być wynoszony pod niebiosa, mógł wreszcie być pochowany w świątyni do powstanie której się przyczynił. Jednak pazerność i inne grzechy sprowadziły tego człowieka na złą drogę. Takich jak on w polskim klerze jest wielu. Wreszcie papież Franciszek, którego polski episkopat nie za bardzo uznaje, wziął się za tych grzeszników. Z powodu wysoko postawionych i grzeszących, zwłaszcza biskupów cierpią prawdziwi kapłani, prawdziwi księża, którzy nie mają wpływu na postępowanie swoich przełożonych. Na tle obecnej sytuacji w kościele widać jak wielu z hierarchów i innych księży nie wierzy w BOGA. Nie wierzą, że po śmierci BÓG ich rozliczy. Wykonują tylko swoje zawodowe obowiązki. Wiarę pozostawiają dla zwykłych ludzi. Jest tak od zarania dziejów.
Dodano: 16.11.2020 13:51    Przez: wierzący

KOMENTARZE

po zdjęciach widać ilu go nie znało...albo znało bardzo dobrze...
Dodano: 15.11.2020 17:34    Przez: Miki
avatar "Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań". Tadeusz Kościuszko
Dodano: 16.11.2020 17:54    Przez: Bąbel
avatar Ciekawe czy koledzy z SB nie zapomnieli o swoim współpracowniku? Wszak był jednym z nich.
Dodano: 16.11.2020 22:06    Przez: Józef Bąk
Kropla w morzu potrzeb,jak mawiał Wałęsa,przy innej okazji.
Dodano: 15.11.2020 21:14    Przez: szkarlatyna
avatar Ile zarabiają księża? Wielu może o takich pieniądzach tylko pomarzyć.
Dodano: 16.11.2020 18:11    Przez: Bąbel
To już zakrawa na kpinę, umierają inni bardzo mądrzy i wartościowi, znani czy nieznani Ludzie, i żadnej wzmianki na LM nie ma...!!! A tu umarł człowiek, który wyrządził wiele złego innym i już 3 artykuł się pojawia...!!! Jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach zwycięża zło nad dobrem..., a ludzie popierają to i jeszcze modlą się o przyjęcie go do Domu Ojca- Boga...!!! Jednak koniec Świata nadciąga, bo Ludzie nie odróżniają dobra od zła...!!! Smutne to i straszne!!!
Dodano: 15.11.2020 21:44    Przez: Wiedźma
avatar Niektórzy sá po prostu dobrzy, a inni pomimo swojej wredności czy też swoich grzechów, popełnianych przestępstw tworzą coś o czym ludzie długo będą rozmawiać.... Większość ludzi ma huczne pogrzeby nie dlatego, że żyli świętością tylko z różnych...powodów,mianowicie: bo syn czy córka jest kimś ważnym, bo umarł młodo, bo osierocił pięcioro dzieci, bo wypadek, bo poseł, bo ksiądz, bo aktor, bo celebryta, bo strażak, bo policjant, bo miał osiem sklepów, bo go policjant zastrzelił, bo go zabili itd... Ale w tym przypadku faktycznie nekrolog i informacja o śmierci by wystarczyło. Ponadto nie powinni pisać Ks , skoro stolica apostolska pozbawiła Go praw kapłańskich
Dodano: 16.11.2020 08:18    Przez: Romek Ress
Szanowna Wiedźmo,te newsy są po to,żebyśmy się nacieszyli wydarzeniem i patrzyli z nadzieją w przyszłość,bo przecież jeszcze jest tyle do zrobienia...
Dodano: 15.11.2020 23:25    Przez: tajemniczy łowca szczurów
avatar A dlaczego napisali ks mgr skoro pozbawiono go kapłaństwa?? Powinno być mgr Eugeniusz....
Dodano: 16.11.2020 07:33    Przez: Romek Ress
A jaki był z niego mgr.Po KUL-u?
Dodano: 16.11.2020 13:26    Przez: Sianko-magister
Jak można sobie samemu zszargać opinię widać po tym człowieku i innych jemu podobnych. Mógł być przykładem dla młodzieży i dzieci, mógł być wynoszony pod niebiosa, mógł wreszcie być pochowany w świątyni do powstanie której się przyczynił. Jednak pazerność i inne grzechy sprowadziły tego człowieka na złą drogę. Takich jak on w polskim klerze jest wielu. Wreszcie papież Franciszek, którego polski episkopat nie za bardzo uznaje, wziął się za tych grzeszników. Z powodu wysoko postawionych i grzeszących, zwłaszcza biskupów cierpią prawdziwi kapłani, prawdziwi księża, którzy nie mają wpływu na postępowanie swoich przełożonych. Na tle obecnej sytuacji w kościele widać jak wielu z hierarchów i innych księży nie wierzy w BOGA. Nie wierzą, że po śmierci BÓG ich rozliczy. Wykonują tylko swoje zawodowe obowiązki. Wiarę pozostawiają dla zwykłych ludzi. Jest tak od zarania dziejów.
Dodano: 16.11.2020 13:51    Przez: wierzący
Gdybym go znał,lub byłby to mój bliski nie pojawiłbym się na tej żenującej ceremonii.Wstydźcie się: ujęci w kadże i przede wszystkim jego rodzina.Znamy Was!!!To był bardzo zły człowiek.
Dodano: 16.11.2020 15:52    Przez: p***rnese tu