WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Plany na sprawiedliwą transformację do kosza? Czarna księga PiS

Dodano: 17.11.2020 14:18

Poseł Tomasz Nowak podczas konferencji prasowej online zaprezentował "Czarną Księgę 5 lat rządów PiS" przygotowaną przez parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej. 

- To czas stracony dla Polski – powiedział koniński parlamentarzysta. - Na 172 stronach analizujemy posunięcia i decyzje rządu PiS. Mnie bardzo rozczarowało te pięć lat.

Podczas omawiania „Czarnej księgi” poseł wspomniał także o zawiedzionych nadziejach na transformację subregionu konińskiego. - My tutaj nie możemy się doczekać, aby rząd poważnie z nami, samorządowcami, górnikami porozmawiał. To my zabiegamy w Unii Europejskiej o pieniądze w zakresie transformacji. Dopominamy się, aby ten rząd przygotował program kompensacyjny, a on nas od pięciu lat zwodzi kłamstwem węglowym. Zamiast stanąć w prawdzie i powiedzieć, że czas węgla się kończy, więc konieczny jest program kompensacyjny. Nie zrobiono tego przez 5 lat. Do tej pory manieni i oszukiwani są górnicy na Śląsku. Nie ma dialogu ze stroną społeczną, ani w regionie, ani w Polsce.

Poseł Tomasz Nowak wyraził swoje obawy, co do przyszłości subregionu, jeśli zawetowany zostanie budżet UE. - Całe plany na sprawiedliwą transformację będzie można wyrzucić do kosza – powiedział koniński parlamentarzysta. - Region stanie w sytuacji braku środków i braku możliwości przeprowadzenia transformacji. Mamy niepewność co do procesów inwestycyjnych w naszym regionie. Nie ma bowiem prawa, ani sprawiedliwości, a stajemy przed szaleństwem działania, które jest nieobliczalne, jak próba zawetowania budżetu UE. Jesteśmy w dramatycznej sytuacji, wchodzimy w ramiona wschodu.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tomasz Nowak,   poseł,   czarna księga,   rząd PiS,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dlaczego Pan Poseł nie troszczył się o losy mieszkańców i robotników, gdy musieli pracować na czarno po bazarach, sklepach itp.,gdy sprzedawano sensowne zakłady pracy i pozbawiania ich stopniowo przywilejów i praw pracowniczych?? Czy w Pana Posła sklepach, wypożyczalniach wszystkie Panie zarabiały godnie, czy najniższą krajową? Miały te Panie płacone za pracę w niedzielę i święta?? Mam nadzieję, że umowy o pracę i odprowadzane składki do ZuS były na czas???
Dodano: 17.11.2020 14:45    Przez: Romek Ress
Chapie z koryta i się rozczarował. Kolejny leń. A co zrobił przez te pięć lat poza chapaniem? To my się rozczarowalismy nierobstwem żałosnej oPOzycji
Dodano: 17.11.2020 14:47    Przez: Tom Bach
Pana Posła te 5 lat rozczarowało??? Nie dziwię się.Każdysię wkaurza, gdy traci przyjemne poparcie i trzeba zacząć kombinować na nowo. Akurat Kopalnia i PAK, Huta, Fugo są teraz prywatnymi firmami i tak naprawdę to właściciele decydują co z nimi będzie. Konferencję prasową trzeba było robić gdy polskie rządy wyzbywały się majątku narodowego i mydliliście ludziom tylko oczy o prywatyzacji. Swoją drogą hutnicy i energetycy po rękach by Was całowali za akcje, górnicy już mniej bo KWB było warte już tylko 2 tys na os.
Dodano: 17.11.2020 14:38    Przez: Romek Ress
Niech Pan Poseł Tomasz Nowak zaprezentuje "czarną księgę" ośmiu lat rządów KOalicji PO-PSL, byłoby się do czego przyczepić.
Dodano: 17.11.2020 16:04    Przez: Człowiek
Gdyby tak Pana Posła posłuchać, to byśmy mieli w listopadzie wybory prezydenckie, może w grudniu przedterminowe wybory parlamentarne, a od sierpnia brak ciągłości władzy w Polsce...i co najważniejsze marszałek senatu mógłby przez pół godziny bez wyborów pełnić obowiązki prezydenta państwa.....co tam ludzie, co tam Naród, najważniejsze aby demokrację w Polsce ratować, bo nie może tak być aby PO nie miało 30 procent poparcia.
Dodano: 17.11.2020 15:30    Przez: Romek Ress

KOMENTARZE

Pana Posła te 5 lat rozczarowało??? Nie dziwię się.Każdysię wkaurza, gdy traci przyjemne poparcie i trzeba zacząć kombinować na nowo. Akurat Kopalnia i PAK, Huta, Fugo są teraz prywatnymi firmami i tak naprawdę to właściciele decydują co z nimi będzie. Konferencję prasową trzeba było robić gdy polskie rządy wyzbywały się majątku narodowego i mydliliście ludziom tylko oczy o prywatyzacji. Swoją drogą hutnicy i energetycy po rękach by Was całowali za akcje, górnicy już mniej bo KWB było warte już tylko 2 tys na os.
Dodano: 17.11.2020 14:38    Przez: Romek Ress
avatar Pan Nowak może POprosić Niemców o zbrojną interwencję żeby przekonali przekornych Polaków. Można też poprosić unijnych właścicieli firm dostarczających wodę, ciepło albo prąd żeby przykręcili kurek. Nie macie swoich sposobów na Polaków?
Dodano: 17.11.2020 18:04    Przez: Józef Bąk
avatar Jedynie z czego powiieneś się rozliczać to z czrnej księgi kapusi. KO ,,Aktor" i akcja o krptonimie ,,Pegaz" mówi ci to coś?!
Dodano: 17.11.2020 18:57    Przez: Tomasz Kobrzycki
Niejaki ''Kobrzycki'' ,kłamca i mitoman już raz został finansowo skarcony .Oczekuje, że tym razem kara będzie dotkliwsza. Ja oświadczam, że ten Pan nie ma zdolności honorowej. Wstyd takiemu rękę podać.
Dodano: 17.11.2020 20:19    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Na liście IPN znaleźli się również konińscy parlamentarzyści. Z akt IPN wynika, że poseł Tomasz Piotr Nowak z PO w marcu 1989 roku został zarejestrowany pod nr 11441 przez Wydz. III WUSW Konin jako kontakt operacyjny o pseudonimie „Aktor”. Pozyskano go do współpracy do sprawy o kryptonimie „Pegaz” ("zagadnienie" - kultura i sztuka). Z Materiały zostały zniszczone w styczniu 1990 Ze strony internetowej konin naszemiasto.A teraz debilu pzeproś Pana Kobrzyckiego.
Dodano: 18.11.2020 06:27    Przez: Tomasz Kobrzycki
pan poseł zapomnial jak razem z gornikami zacieral rece na kase ze sprzedazy Kwb Pak
Dodano: 18.11.2020 07:50    Przez: Cuban White
Donald Tusk wroci przeprowadzi wam transformacje, a raczej ciag dalszy transformacji ktorej nie dokonczyl
Dodano: 18.11.2020 07:51    Przez: Cuban White
Zazwyczaj nie dyskutuje z osobami, które nie mają odwagi podpisywać swych myśli własnym imieniem i nazwiskiem a takimi ''bohaterami'' jest bardzo wiele osób z PiS a także facet używający pseudo ''Kobrzycki''. Tym razem robię wyłom w moich zasadach , choć nie zmieniam zdania ,że ten Pan nie ma zdolności honorowej. Panie ''Kobrzycki'' na takiej samej zasadzie, jak Pan pomawia Pana Nowaka można przypiąć łatki większości liderom PiS z Panami Kaczyńskim i Macierewiczem na czele. Pan ogranicza się do pisania nieprawdy na temat posła Nowaka , choć niezależny sąd orzekł inaczej. Mam nadzieję, że Pan poseł Tomasz Nowak zniży się do Pana poziomu i kolejny raz za sutą opłatą będzie Pan odszczekiwał pomówienia. Swoją drogą dla Was papiery SB liczą się tak samo, jak Biblia. Czyli co ? SB-ecy, to kryształy nie wyłudzające kasy za lewe wyniki ?
Dodano: 18.11.2020 14:16    Przez: Alfred Michalczyk
Czytając wpisy zwolenników PiS zastanawiam się , czy ci sympatyczni ludzie są tylko głusi, czy głusi i ślepi./?/ Krytykujecie wszystko, co nie jest ................... realnym socjalizmem. Marzą Wam się państwowe i tylko państwowe zakłady pracy. Brakuje mi tylko naczelnego hasła z doby socjalizmu ; ''czy się stoi, czy się leży dwa tysiące się należy'' Panowie ''Ress', Bąk'' itd. : jesteście świetnymi propagatorami minionego ustroju. I nie baj Bóg, by Wam i Waszym mocodawcom udało się wyprowadzenie Polski z UE i przekierowania naszej gospodarki na Węgry, czyli Rosję.
Dodano: 18.11.2020 16:33    Przez: Alfred Michalczyk
Dlaczego Pan Poseł nie troszczył się o losy mieszkańców i robotników, gdy musieli pracować na czarno po bazarach, sklepach itp.,gdy sprzedawano sensowne zakłady pracy i pozbawiania ich stopniowo przywilejów i praw pracowniczych?? Czy w Pana Posła sklepach, wypożyczalniach wszystkie Panie zarabiały godnie, czy najniższą krajową? Miały te Panie płacone za pracę w niedzielę i święta?? Mam nadzieję, że umowy o pracę i odprowadzane składki do ZuS były na czas???
Dodano: 17.11.2020 14:45    Przez: Romek Ress
Chapie z koryta i się rozczarował. Kolejny leń. A co zrobił przez te pięć lat poza chapaniem? To my się rozczarowalismy nierobstwem żałosnej oPOzycji
Dodano: 17.11.2020 14:47    Przez: Tom Bach
Już wiecie teraz,kto szykuje się rządzić?Przy tej ordynacji wyborczej nie ma innej możliwości.Macie to na co zasługujecie.Wystarczy tylko Was skłócić,rzucać takie informacje i zapominacie o tym,że ten człowiek powinien przedstawiać ROZWIĄZANIA PROBLEMÓW.
Dodano: 17.11.2020 14:50    Przez: p***rnese tu
Gdyby tak Pana Posła posłuchać, to byśmy mieli w listopadzie wybory prezydenckie, może w grudniu przedterminowe wybory parlamentarne, a od sierpnia brak ciągłości władzy w Polsce...i co najważniejsze marszałek senatu mógłby przez pół godziny bez wyborów pełnić obowiązki prezydenta państwa.....co tam ludzie, co tam Naród, najważniejsze aby demokrację w Polsce ratować, bo nie może tak być aby PO nie miało 30 procent poparcia.
Dodano: 17.11.2020 15:30    Przez: Romek Ress
Niech Pan Poseł Tomasz Nowak zaprezentuje "czarną księgę" ośmiu lat rządów KOalicji PO-PSL, byłoby się do czego przyczepić.
Dodano: 17.11.2020 16:04    Przez: Człowiek
Ale wtedy była demokracja, bo ludzie nie chcieli samodzielnych rządów PiSu
Dodano: 17.11.2020 16:28    Przez: Romek Ress
Pan Poseł Tomasz Nowak jest z tych ludzi, co widzą drzazgę w oku bliżniego, a nie widzą belki w swoim oku. Jak takich ludzi się nazywa ?
Dodano: 17.11.2020 16:06    Przez: Człowiek
Gdyby KOalicja PO-PSL nadal rządziła jak by dzisiaj Polska wyglądała ? Czarno to widzę.
Dodano: 17.11.2020 16:09    Przez: Człowiek
Nie byłoby porównania, więc nie widzielibyśmy różnicy....i mogliby nam wmawiać bez końca, że żyjemy jak na Zielonych Wyspach.
Dodano: 17.11.2020 16:27    Przez: Romek Ress
Płacilibyśmy że 20 zł za przejazd z Konina do Kalisza, z 40 zł za przejazd do Bydgoszczy... Przecież projekt był aby brać od osobówek opłaty za przejazd drogami krajowymi. Przy wjeździe w Toruniu na drogę do Bydgoszczy nawet bramki już były dobudowane. Stoją do dzisiaj i czekają na powrót Polski do Europy
Dodano: 17.11.2020 16:53    Przez: Romek Ress
Temu panu już dziękujemy
Dodano: 17.11.2020 17:03    Przez: Ola
Panie Nowak,pan nie wiesz jakie ja miałem nadzieje kiedy przez 8 lat pańska formacja była u władzy,a z każdy rokiem te nadzieje się rozmywały,w ostatnim roku waszych rządów dostałem 2,50 rewaloryzacji emerytury,teraz pan wie dlaczego emeryci was znienawidzili,a w Koninie nadal rządzi samorząd PO,tak więc mniej pan płacz a więcej działaj.....Pozdrawiam.
Dodano: 17.11.2020 17:35    Przez: henrykuslm.pl
Pan Poseł nawet sobie sprawy nie zdaje jakie ja miałem nadzieje, gdy PiS z PO wygrali wybory. Oni wtedy razem mieli ze 75 %poparcia, jak ja się wtedy cieszyłem, może że dwa tygodnie.....problem polega jednak na tym, że Platforma, a raczej jej ludzie, nie liczą się z nikim i nie mogą być drudzy. Było to widać wtedy i było to widać teraz w maju, gdy ludzie Platformy nie pozwolili Kamyszowi wygrać wyborów, bo przecież jak to?? Co z demokracją?? Co z Kidawą , która władzę wyssała w genach z mlekiem matki.....