WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Świąteczna Zbiórka Żywności inna niż zwykle. Akcja niebawem

Dodano: 19.11.2020 10:23
Źródło: LM.pl

Koniński Bank Żywności także i w tym roku liczy na szczodrość podczas Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcja będzie jednak inna niż zwykle.

Do tej pory przedświątecznym zbiórkom towarzyszyli wolontariusze, którzy zachęcali w marketach do zakupu określonych produktów. W związku z sytuacją epidemiologiczną w całym kraju, Bank Żywności w Koninie zaplanował akcję nieco inaczej.

- Niestety nie możemy jej przeprowadzić w sposób tradycyjny – mówi Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie. - Od poniedziałku, 23 listopada do soboty, 28 listopada w sklepach „Biedronka”, „Lidl” i „Lewiatan” będą wyłożone oznaczone koszem, do których będzie można wrzucać produkty. Przy koszach nie będzie wolontariuszy – dodaje.

Jak co roku najbardziej potrzebne są: mąka, cukier, olej, makaron i słodycze. Wszystkie zebrane produkty zostaną w postaci paczek dostarczone przede wszystkim do osób starszych, ale nie tylko.

- Liczba osób potrzebujących wzrasta. Dużo osób utraciło pracę przez koronawirusa. Odbieramy coraz więcej telefonów z prośbą o pomoc – mówi Joanna Piekarczyk.

Paczki, wzbogacone w to co Bank Żywności pozyska również od krajowych producentów, dostarczone zostaną do organizacji pozarządowych, które zajmą się ich dystrybucją. Część paczek zostanie też indywidualnie dostarczona do seniorów, którzy nie wychodzą z domów.

- Co roku przygotowywaliśmy około 1,5 tysiąca paczek świątecznych. Mamy nadzieję, że i w tym roku tyle ich zrobimy – podkreśla Piekarczyk.

Akcję wesprzeć można również finansowo, poprzez stronę zbiorkazywnosci.pl.

  • Świąteczna Zbiórka Żywności inna niż zwykle. Akcja ruszy niebawem

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

a może panowie w sukienkach też by pomogli ?
Dodano: 19.11.2020 11:53    Przez: Miki
Oj,chyba nastąpiło przejęzyczenie-zapewne chodziło o pomoc dla panów w sukienkach.Taka polska tradycja.
Dodano: 19.11.2020 12:57    Przez: życzliwa
avatar pan w sukience ? - a dwóch ? - to nowoczesna rodzina ?
Dodano: 19.11.2020 15:20    Przez: zx
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO