LM.plWiadomościŚwiąteczna Zbiórka Żywności inna niż zwykle. Akcja niebawem

Świąteczna Zbiórka Żywności inna niż zwykle. Akcja niebawem

Dodano: , Żródło: LM.pl
Świąteczna Zbiórka Żywności inna niż zwykle. Akcja niebawem

Koniński Bank Żywności także i w tym roku liczy na szczodrość podczas Świątecznej Zbiórki Żywności. Akcja będzie jednak inna niż zwykle.

Do tej pory przedświątecznym zbiórkom towarzyszyli wolontariusze, którzy zachęcali w marketach do zakupu określonych produktów. W związku z sytuacją epidemiologiczną w całym kraju, Bank Żywności w Koninie zaplanował akcję nieco inaczej.

- Niestety nie możemy jej przeprowadzić w sposób tradycyjny – mówi Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie. - Od poniedziałku, 23 listopada do soboty, 28 listopada w sklepach „Biedronka”, „Lidl” i „Lewiatan” będą wyłożone oznaczone koszem, do których będzie można wrzucać produkty. Przy koszach nie będzie wolontariuszy – dodaje.

Jak co roku najbardziej potrzebne są: mąka, cukier, olej, makaron i słodycze. Wszystkie zebrane produkty zostaną w postaci paczek dostarczone przede wszystkim do osób starszych, ale nie tylko.

- Liczba osób potrzebujących wzrasta. Dużo osób utraciło pracę przez koronawirusa. Odbieramy coraz więcej telefonów z prośbą o pomoc – mówi Joanna Piekarczyk.

Paczki, wzbogacone w to co Bank Żywności pozyska również od krajowych producentów, dostarczone zostaną do organizacji pozarządowych, które zajmą się ich dystrybucją. Część paczek zostanie też indywidualnie dostarczona do seniorów, którzy nie wychodzą z domów.

- Co roku przygotowywaliśmy około 1,5 tysiąca paczek świątecznych. Mamy nadzieję, że i w tym roku tyle ich zrobimy – podkreśla Piekarczyk.

Akcję wesprzeć można również finansowo, poprzez stronę zbiorkazywnosci.pl.

Świąteczna Zbiórka Żywności inna niż zwykle. Akcja ruszy niebawem
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole