WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin przygotowany do zimy. Nikt nie zostanie bez pomocy

Dodano: 20.11.2020 15:30
Źródło: LM.pl

W Koninie ruszyła kolejna „Akcja Zima”. Jej celem jest zapewnienie pomocy osobom bezdomnym i potrzebującym.

Służby mundurowe, służba zdrowia, instytucje i organizacje pozarządowe działające w Koninie są przygotowani do pomocy potrzebującym i jak podkreślają, nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie. Jak wynika z danych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie w naszym mieście jest 128 osób bezdomnych, w tym 13 osób spoza miasta Konina. Osoby bezdomne korzystają z pomocy MOPR w formie finansowej, rzeczowej oraz objęte są wsparciem w postaci pracy socjalnej i różnego rodzaju specjalistycznego poradnictwa. Ponadto Ośrodek dysponuje również stołówką, w której można skorzystać z pomocy w formie gorącego posiłku. Pomocą tą objętych jest 180 osób w tym do października korzystało 20 osób bezdomnych.

Od listopada posiłki dowożone są bezpośrednio do schroniska i noclegowni dla wszystkich przebywających tam osób. Placówka posiada 55 miejsc w noclegowni, 15 miejsc w schronisku oraz 15 miejsc w ogrzewalni. Obecnie w placówce przebywa łącznie 27 osób.

Pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie każdego dnia monitorują miejsca, gdzie najczęściej spotykają się i przebywają osoby bezdomne (m.in. działki ogrodowe, pustostany, piwnice, wiaty śmietnikowe) w celu poinformowania i nakłonienia ich do korzystania z doraźnej pomocy, przede wszystkim w formie gorącego posiłku, a także skorzystania ze schronienia w Noclegowni czy Ogrzewalni dla Bezdomnych w Koninie. Informacje o miejscach, w których udzielana jest pomoc nie tylko bezdomnym, ale również osobom samotnym i potrzebującym wsparcia, tak jak co roku umieszczone będą na plakatach rozmieszczonych w różnych częściach naszego miasta.

fot. konin.pl

  • Konin przygotowany do zimy. Nikt nie zostanie bez pomocy
  • Konin przygotowany do zimy. Nikt nie zostanie bez pomocy
  • Konin przygotowany do zimy. Nikt nie zostanie bez pomocy

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar Każdy, kto zyskuje na sprzedaży alkoholu przyczynia się do bezdomności. Trzeba to wszystkim uświadomić.
Dodano: 21.11.2020 09:31    Przez: Józef Bąk

KOMENTARZE

Osobiście nie lubię zimy, wolę lato, no ale w artykule przecież nie o to chodzi.
Dodano: 20.11.2020 15:51    Przez: Człowiek
avatar Bezdomnych nigdy nam nie zabraknie, ale wrażliwych na bezdomność z pewnością tak. Bezinteresowność pomagających godna nie kończących się pochwał.
Dodano: 21.11.2020 09:28    Przez: Józef Bąk
Bezdomność straszna rzecz, ale jest faktem, że wielu na tą bezdomność latami pracowała, główną przyczyną bezdomności jest alkohol, niestety ?
Dodano: 20.11.2020 15:54    Przez: Człowiek
avatar Każdy, kto zyskuje na sprzedaży alkoholu przyczynia się do bezdomności. Trzeba to wszystkim uświadomić.
Dodano: 21.11.2020 09:31    Przez: Józef Bąk
Menele sami sobie zgotowali los i oczekują pomocy by chlać ...brudzić ...balaganic...i jak się madrują...szczególnie te z okolic tunelu gdfzie jest mnóstwo "APTEK Z GORZAŁA" ....co wazne w ich postepowaniu nachlac się i butekę wyrzucić byle gdzie ...ale nie ma kar...
Dodano: 21.11.2020 13:51    Przez: janegab
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO