WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Mateusz Goiński wicemistrzem Polski seniorów w boksie!

Dodano: 21.11.2020 13:20
Źródło: LM.pl

Po raz czwarty w swojej karierze Mateusz Goiński, pięściarz Zagłębia Konin, został wicemistrzem Polski seniorów. W piątek w finałowym pojedynku koninianin uległ jednogłośnie na punkty Bartoszowi Gołębiewskiemu (Rushh Kielce).

Dla Goińskiego było to już piąte podejście w walce o mistrzostwo Polski - w swoim debiucie w 2016 roku wywalczył brąz, a przez trzy kolejne lata zdobywał tytuły wicemistrzów naszego kraju. W zeszłym roku - w kat. 81. W tegorocznej edycji Goiński postanowił zejść niżej, powracając do wagi średniej (75 kg).

W drodze do finału pięściarz Zagłębia Konin wygrał cztery walki z mniej doświadczonymi zawodnikami. W starciu o złoto czekał na niego o wiele trudniejszy rywal. Bartosz Gołębiewski, podobnie, jak Goiński, reprezentant Polski, to krajowa czołówka boksu olimpijskiego. Obaj zawodnicy zmierzyli się już zresztą raz w finale, w 2018 roku Goiński uległ pięściarzowi Rushh Kielce 2:3.

Tegoroczny finał również był wyrównany, choć ostateczny werdykt sędziów był jednogłośny - mistrzem Polski został Gołębiewski. Mateusz Goiński po raz czwarty w swojej karierze zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. 

fot. screen z transmisji TVP Sport

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zawsze mi się serce raduje jak polska drużyna, jak polski zawodnik, tym bardziej koniński osiągają sportowe sukcesy, lubię boks, ale tylko oglądać. Gratulacje dla Mateusza.
Dodano: 21.11.2020 15:55    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

Zawsze mi się serce raduje jak polska drużyna, jak polski zawodnik, tym bardziej koniński osiągają sportowe sukcesy, lubię boks, ale tylko oglądać. Gratulacje dla Mateusza.
Dodano: 21.11.2020 15:55    Przez: Człowiek
Brawo "młody Goina". To wynik lepszy od ojca.
Dodano: 22.11.2020 15:07    Przez: Pomocka
Copyright © 1999 - 2020 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO