LM.plWiadomościMateusz Goiński wicemistrzem Polski seniorów w boksie!

Mateusz Goiński wicemistrzem Polski seniorów w boksie!

Po raz czwarty w swojej karierze Mateusz Goiński, pięściarz Zagłębia Konin, został wicemistrzem Polski seniorów. W piątek w finałowym pojedynku koninianin uległ jednogłośnie na punkty Bartoszowi Gołębiewskiemu (Rushh Kielce).

Dla Goińskiego było to już piąte podejście w walce o mistrzostwo Polski - w swoim debiucie w 2016 roku wywalczył brąz, a przez trzy kolejne lata zdobywał tytuły wicemistrzów naszego kraju. W zeszłym roku - w kat. 81. W tegorocznej edycji Goiński postanowił zejść niżej, powracając do wagi średniej (75 kg).

W drodze do finału pięściarz Zagłębia Konin wygrał cztery walki z mniej doświadczonymi zawodnikami. W starciu o złoto czekał na niego o wiele trudniejszy rywal. Bartosz Gołębiewski, podobnie, jak Goiński, reprezentant Polski, to krajowa czołówka boksu olimpijskiego. Obaj zawodnicy zmierzyli się już zresztą raz w finale, w 2018 roku Goiński uległ pięściarzowi Rushh Kielce 2:3.

Tegoroczny finał również był wyrównany, choć ostateczny werdykt sędziów był jednogłośny - mistrzem Polski został Gołębiewski. Mateusz Goiński po raz czwarty w swojej karierze zdobył srebrny medal mistrzostw Polski.