WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Kleczew. W trzech miejscowościach wybudowali kanalizację

Materiał promocyjny

Dodano: 22.11.2020 11:25

Od ponad roku mieszkańcy Sławoszewa, Sławoszewka i Genowefy mogą cieszyć się z wybudowanej kanalizacji. Inwestycja pochłonęła ponad 8,8 mln zł.

Budowa kanalizacji w Sławoszewie, Sławoszewku i w Genowefie rozpoczęła się w październiku 2018 roku. Łącznie w tych trzech miejscowościach powstało niemal 12,5 km kanalizacji sanitarnej z gwarancją pięciu lat. Roboty zakończono w czerwcu 2019 roku, dzięki czemu już od ponad dwunastu miesięcy mieszkańcy tych miejscowości mogą cieszyć się większym komfortem życia.

Nowa kanalizacja wybudowana została przez przedsiębiorstwo z Kleczewa i przekazana już Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kleczewie.

Inwestycja pochłonęła ponad 8,8 mln zł. Całość środków pochodziła z budżetu gminy.

- Boli mnie najbardziej, że to inwestycja bez żadnego dofinansowania, co mocno obciążyło nasz budżet. Walczymy o to, by wziąć na nią pożyczkę umarzalną

- mówi burmistrz Mariusz Musiałowski. Władze gminy dotrzymały jednak słowa i dokończyły inwestycję rozpoczętą jeszcze przez poprzednie władze.

slajd 1 z 9
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kleczew,   inwestycje,   kanalizacja
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO