WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Parlamentarzyści PiS o gorszej współpracy z prezydentem Konina

Dodano: 25.11.2020 15:09

- Tutaj włącza się polityka, w którą pan prezydent Konina niepotrzebnie się aż tak angażuje – powiedział Ryszard Bartosik z PiS.

O próbie wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej mówił ostatnio Piotr Korytkowski, prezydent Konina nawiązując do rządowych zapowiedzi weta unijnego budżetu. Do tej opinii prezydenta Konina odnieśli się parlamentarzyści PiS z okręgu konińsko – gnieźnieńskiego, przy okazji informowania o projektach samorządowych wspartych przez opcję rządzącą.

- Pan prezydent Konina nie powinien zabierać głosu w tej sprawie i narzekać – upomniał poseł, od niedawna także sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, Ryszard Bartosik. - Tym bardziej, że poseł Witold Czarnecki pomógł w dofinansowaniu budowy węzła komunikacyjnego w Koninie, inwestycji wartej ponad 40 mln złotych. Poza tym są dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych i pieniądze na infrastrukturę. Prezydent Konina mówi o nowej perspektywie finansowej, która nie będzie zła dla Polski. Zapewniamy, że staramy się o jak najlepsze, najwyższe środki. Tutaj włącza się polityka, w którą pan prezydent Konina niepotrzebnie się aż tak angażuje. Nie jest mu to potrzebne. Szczególnie w sytuacji, kiedy my parlamentarzyści opcji rządzącej jesteśmy tak przychylni temu miastu.

- I chcemy współpracować – dodał poseł Witold Czarnecki. - Deklaracja z mojej strony padała wielokrotnie. Nie tylko z tym miastem, także z innymi miejscowościami w tym okręgu. Ta współpraca układała się bardzo dobrze z poprzednim prezydentem Józefem Nowickim. Z panem Korytkowskim nieco gorzej się współpracuje. Nie ma tak częstych spotkań, nie omawiamy tak często tematów istotnych dla nas, jak to było kiedyś w przypadku prezydenta Nowickiego, z którym współpracę sobie chwalę. Mimo że byliśmy po zupełnie przeciwnych stronach barykady. Też bym chciał żeby była współpraca między nami a samorządami bo to jednak tworzy silną Polskę. Chcemy silnej Polski w silnej Europie.

 

 

  • Parlamentarzyści PiS o gorszej współpracy z prezydentem Konina

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mam wrażenie , że to mówią nie politycy a przekupki handlujące jajkami. Panowie myślicie, że można przekupić obywateli i to ich pieniędzmi ?
Dodano: 25.11.2020 17:04    Przez: Alfred Michalczyk
Panie Prezydencie powinien pan jeść posłowi Czarneckiemu, bo on "pomógł w dofinansowaniu budowy węzła komunikacyjnego w Koninie". Po pierwsze nie dał ze swojego, a działanie na rzecz okręgu wyborczego jest obowiązkiem. Pewnie należy panów posłów całować po żylakach, bo oni włada i dają...! Grożenie paluchem nic wam nie pomoże, bo Konin ma swój honor i nie będzie klękała przed dobrą zmianą. Wara wam do Konina, bo tutaj jesteście tylko czasowo, a was czas się kończy!
Dodano: 25.11.2020 16:32    Przez: Felek Stankiewicz
Dlaczego my Polacy nie potrafimy żyć w zgodzie, ciągle się kłócimy, zgoda buduje, kłótnia rujnuje, politycy z lewa czy z prawa w istotnych sprawach dla naszego Kraju powinni mówić jednym głosem, w tym objawiała by się siła Polski.
Dodano: 25.11.2020 17:44    Przez: Człowiek
avatar ***** ***
Dodano: 25.11.2020 17:35    Przez: Hans Gruber
Od czego jest Pan prezydent Duda i rząd Zjednoczonej Prawicy dowiadujemy się nieomal każdego dnia w czasie protestów na ulicach wielkich i małych miast. Rządy PiS, to tragedia narodowa.
Dodano: 25.11.2020 17:33    Przez: Alfred Michalczyk

KOMENTARZE

Prezydent Konina Pan Piotr Korytkowski, tak jak Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, nieudolnie zarządza miastem i dlatego próbuje odwrócić uwagę mieszkańców od żywotnych problemów Konina, wdając się w POlitykę.
Dodano: 25.11.2020 15:32    Przez: Człowiek
Prezydent Konina Pan Piotr Korytkowski, tak jak Pan Rafał Trzaskowski prezydent stolicy Polski wiedzą, że bez praworządności nie ma normalności. Politycy PiS przez te kilka lat rządów skłócili Polskę ze wszystkimi sąsiadami ,. Właściwe z całym cywilizowanym światem. Teraz w akcie rozpaczy chcą zablokować budżet UE. Albo najedli się szaleju albo zwariowali.
Dodano: 25.11.2020 17:30    Przez: Alfred Michalczyk
avatar ***** ***
Dodano: 25.11.2020 17:35    Przez: Hans Gruber
avatar No fakt PiS jest za miękki dla tych złodziei i aferzystów pozozujących się na zwykłych nieudaczników podszytych infamią.Tylko prokuratura, nowe oczyszczone z zakału komunizmu sądownictwo i zarząd komisaryczny może przywrócić miastu życie.
Dodano: 25.11.2020 18:04    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar Jak tu żyć jak nie ma praworządności? Na wszystko brakuje i nie ma czasu na normalne zarządzanie miastem.
Dodano: 25.11.2020 18:33    Przez: Józef Bąk
Konin ma swoje kłopoty i tym powinien się zajmować dobry Gospodarz, a nie wtrącać się do polityki, od tego jest rząd Zjednoczonej Prawicy i Prezydent Polski.
Dodano: 25.11.2020 15:34    Przez: Człowiek
Od czego jest Pan prezydent Duda i rząd Zjednoczonej Prawicy dowiadujemy się nieomal każdego dnia w czasie protestów na ulicach wielkich i małych miast. Rządy PiS, to tragedia narodowa.
Dodano: 25.11.2020 17:33    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Kaczyńskich ezoteryczne i polityczne przypadki (część 1 i 2 i 3) wolna-polska.pl
Dodano: 26.11.2020 11:42    Przez: bąbel cyrkowiec
Popieram polityków PiS-u, tylko współpraca samorządu z rządem daje dobre efekty i tą drogą powinien zmierzać Pan Prezydent Korytkowski, a nie wszczynać politycznych sporów.
Dodano: 25.11.2020 15:40    Przez: Człowiek
avatar Jak ludzie Jurgiela dorżnęli Elewarr. Historyczna strata. 😴
Dodano: 25.11.2020 16:27    Przez: bąbel cyrkowiec
Chce się Pan przenieść do Moskwy lub do Mińska, to droga wolna. Tylko proszę nie zabierać ze sobą żadnych fantów. Mamy albo praworządność, czyli państwo prawa albo dyktaturę. Węgrzy od Orbana na potęgę napełniają prywatnie kieszenie publicznym groszem. Wam się to też spodobało ? Bo -jak powiedziała pewna Pani z broszką -Wam się należy ? Głosując za wstąpieniem Polski do UE miałem na uwadze praworządność a nie kasę. Wstyd mi za PiS.
Dodano: 25.11.2020 17:12    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Stanisław Michalkiewicz: Kaczyński jest niebezpieczny dla Polski. nacjonalista.pl
Dodano: 25.11.2020 22:16    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar AFERA! Należący do PiS prezydent Tomaszowa Mazowieckiego chce usunąć Samorządową Deklarację Praw Rodzin na rzecz "równościowej" uchwały! (WIDEO)
Dodano: 25.11.2020 16:04    Przez: bąbel cyrkowiec
PiS to katastrofa tylko głupcy i ślepi tego nie widzą ,a do sympatyków czemu rząd PiS-u nie wydał koncesji na nową odkrywkę ,bo woli chapać pieniądze na handlu węglem z Rosji czy z innych krajów.
Dodano: 25.11.2020 16:08    Przez: j23
avatar Dr Zbigniew Kękuś (PPP 275) J. Kaczyński opamiętaj się... R. Bąkiewicz wypie*dalaj! Polacy uważajcie...
Dodano: 25.11.2020 16:09    Przez: bąbel cyrkowiec
PO myśli tylko o sobie a zapewne nie o mieszkańcach i nie ma co liczyć na jakąś współpracę
Dodano: 25.11.2020 16:15    Przez: Ala
avatar Jonny Daniels - sojusznik PiS - uaru i herold Judeopoloni.🤣
Dodano: 25.11.2020 16:23    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Kult zdrajców: Wielki pomnik "świętego" Lecha - latryna dla gołębi? Warszawskie gołębie dziękują za nową latrynę. Szalet alejchem!
Dodano: 25.11.2020 16:17    Przez: bąbel cyrkowiec
Zgłosiłem do usunięcia, choć pewnie psychiatra to właściwszy adres.
Dodano: 25.11.2020 17:15    Przez: Alfred Michalczyk
Panie Prezydencie powinien pan jeść posłowi Czarneckiemu, bo on "pomógł w dofinansowaniu budowy węzła komunikacyjnego w Koninie". Po pierwsze nie dał ze swojego, a działanie na rzecz okręgu wyborczego jest obowiązkiem. Pewnie należy panów posłów całować po żylakach, bo oni włada i dają...! Grożenie paluchem nic wam nie pomoże, bo Konin ma swój honor i nie będzie klękała przed dobrą zmianą. Wara wam do Konina, bo tutaj jesteście tylko czasowo, a was czas się kończy!
Dodano: 25.11.2020 16:32    Przez: Felek Stankiewicz
Dobrze że PO się kończy i mam nadzieję że mieszkańcy juz drugi raz nie popełnią takiego błedu. Ja też wolałem już Pana Nowickiego ,który coś sobą reprezentował i rozmawiał z każdym bez względu na poglądy polityczne i na Kościół nie pluł tylko jak trzeba było to też uczestniczył w róznych uroczystościach
Dodano: 25.11.2020 16:37    Przez: Włodek
1 z 3
123>>
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO