WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Turek. Radni miejscy zmniejszyli dotację dla prywatnych żłobków

Dodano: 27.11.2020 13:35
Źródło: LM.pl

Prywatne żłobki w Turku z mniejszą dotacją od samorządu. Taką decyzję podjęli miejscy radni.

Mniejsze wpływy z podatków do budżetu miasta, wyższe koszty oświaty i podwyżki narzucone przez rząd to powody, dla których radni w Turku zdecydowali o obniżeniu dotacji dla prywatnych żłobków. Ma ona zostać zmniejszona z 500 zł do 250 zł miesięcznie na dziecko.

- Ta wymuszona decyzja z pewnością uderzy w właścicieli żłobków. Czy również w rodziców, to trudno powiedzieć. Samorząd nie ma wpływu na wysokość opłat w żłobkach prywatnych – informuje Urząd Miejski w Turku. - Zostaliśmy zmuszeni dostosować wysokość dopłat do żłobków do stawek, jakie obowiązują w innych miastach w naszym województwie. Przy czym inne samorządy też obniżają dotacje dla prywatnych żłobków, bo są do tego zmuszone. Musimy podkreślić, że nie rezygnujemy z dofinansowania do żłobków prywatnych (jak to robią niektóre gminy) i nadal będziemy je wypłacać, chociaż nie jest to zadanie obligatoryjne miasta.

W uchwale RM w Turku jest również zapis dotyczący sytuacji o charakterze pandemicznym. Samorząd podkreśla, że przez ponad dwa miesiące tego roku przekazywał środki finansowe na utrzymanie żłobków prywatnych, które nie funkcjonowały. Wydano na to 141 750 zł.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A jak ze wsparciem dla kościołów-oświetlenia,dotacje dla organizacji przykościelnych,zwolnienia z podatków.Bez zmian,czy są jakieś zmiany?
Dodano: 28.11.2020 17:07    Przez: szkarlatyna
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO