WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konkurs czytelniczy

Materiał promocyjny

Dodano: 1.12.2020 10:40

W okresie przedświątecznym w kilku szkołach w Wielkopolsce ruszył konkurs czytelniczy.

Jego przedmiotem  jest znajomość beletrystyki autorstwa Macieja Sobczaka. W tym roku autor, który mieszka i pracuje w Koninie,  wybrał ze swoich książek trzy pozycje z serii Opowieści o Vodimorze tom II, III i IV pod wspólną nazwą „Początek”. Akcja powieści mieści się w kanonie opowiadań fantasy i rozgrywa się na terenie dawnego Konina, Ślesina, Kruszwicy i Lichenia.

Do tegorocznego konkursu  przystąpiła również młodzież  III Liceum Ogólnokształcącego w Koninie. Aby zabezpieczyć dostępność książek na czas konkursu, księgozbiór biblioteki szkolnej Liceum wzbogacił się  o kilka kompletów książek autora.

 W ramach konkursu uczestnicy przygotują krótką recenzję od 500 do 1000 znaków na temat przeczytanych powieści oraz  napiszą test ze znajomości treści książek. Najciekawsze recenzje zostaną zamieszczone na stronie internetowej autora. Na laureatów czekają elektroniczne czytniki książek. Każdy z uczestników otrzyma także jedną z powieści autora z własnoręcznie wpisaną dedykacją.

Szkoły, które zainteresowane są przeprowadzeniem konkursów czytelniczych, recytatorskich, warsztatów pisarskich, spotkań autorskich we własnych placówkach prosimy o kontakt z biurem pisarza: vodimore@o2.pl.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Maciej Sobczak,   Opowieści o Vodimorze,   konkurs
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO