WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Konin. Miasto przejęło synagogę z placem po domu talmudycznym

Dodano: 4.12.2020 16:29
Władze Konina poinformowały o przejęciu synagogi wraz z placem po domu talmudycznym. 
 
- Doprowadziliśmy do końca nasze zamierzenia w zakresie konińskiej Synagogi, która od dzisiaj jest własnością miasta wraz z placem po domu talmudycznym. Dziękujemy radnym za poparcie takiego rozwiązania - poinformował Paweł Adamów, zastępca prezydenta Konina. - Miasto pozyskało nieruchomość na zasadzie zamiany za działkę inwestycyjną na terenie Starego Konina. Od 4 grudnia działka ta będzie również objęta podatkiem od nieruchomości (ok. 200 tys zł rocznie). Ponadto inwestor ma obowiązek w ciągu najbliższych 5 lat oddać gotową inwestycję. Na konto miasta w wyniku tej zamiany wpłynęło ok. 1,5 mln zł.

A co dalej z Synagogą? W marcu miasto zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie zewnętrzne na przebudowę. Ma trzy miesiące na przygotowanie projektu.

 - Nad szczegółową koncepcją funkcjonalną będziemy pracować - kontynuuje Paweł Adamów. - Wstępnie tak, jak zapowiadaliśmy, chcemy obiekt przeznaczyć na cele kulturalne, uruchomić tam gdzie się da funkcje komercyjne, utworzyć w niej centrum kultury żydowskiej, chcemy, aby była ważnym punktem na mapie turystycznej. Stan samego budynku jest poprawny i nie posiada nakazów konserwatorskich. 
 
- To był dobry tydzień dla sprzedaży działek inwestycyjnych - informuje zastępca prezydenta. - Sprzedaliśmy działkę na Sulańskiej, działkę na terenach inwestycyjnych oraz działkę na terenie Starego Konina o łącznej wartości 4,1 mln zł. Co ważne na tych działkach powstaną inwestycje, a do budżetu będzie z nich wpływał podatek od nieruchomości. Podziękowania dla pracowników Wydziału Gospodarki Nieruchomościami. 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:synagoga Konin,   dom talmudyczny Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak już zrobili ten błąd i kupili to przywróćmy temu miejscu zamek. Synagoga została zbudowana z rozkradzionych z zamku cegieł. 250 lat temu mielismy tylko 3 mutowane budynki kościół, kamienica zemelki i zamek. Żadnej żydowskiej kultury. Najpierw zróbcie miejsce na Polską kulturę, na jej rozwijanie a potem jak ktoś z zydkow chce dać kasę to można zrobić jakiś ich dzień, pokazać jak chcieli as oszukać i zrobić w Polsce ich kraj dogadujac się z zaborcami. Ale niech placa za to. Do tej pory nie splacili za krzywdy. Holokoaust na Polakach niemcy zrobili, 6 mln Polaków zginęło w Ii wojnie, żydów nieiwle mniej, Polska stracila 10 mln do tego co przed wojna było. Niech się od nas odczepia. Zero kasy dla żydów.
Dodano: 4.12.2020 22:01    Przez: Ba Ko
zydzi sami pozbyli sie tego w 2011 a tu nasze miasto chce na siłę nas uszczęśliwić bublem .na zachodzie muzułmanie kupuja kościoły a nasze władze kupiły synagoge tylko po co skoro sami zydzi jej nie chca .taki budynek trzeba remontowac i realnie zero szansy na zysk a tu nagle ktos robi dobry interes i zamienia za dIałke w starym koninie bo synagoga to koszt bez końcatakie cos to tylko unas ja kupie kosciuł ewangelicki jak mi sprzedaja i zamienił bym sie tez na jaķas działke tez wam dopłace milion albo 2 wazne ze sama pewnie z 5 warta milionów.czego tu gratulowac niegopodarności gdzie jest cba i prokuratora ma swieta czy jak .kto takich ludzi trzyma w nieruchomosciach i potem sie dziwic ze interesy kwitna w starym miescie ano chyba czas przyłaczyc konin pod stare miasto odebrac prawa powiatu i przyznac je staremu miastu zeby wrescie gospodarnie żadzic bo tak dalej byc niemoze 0 gospodarności
Dodano: 4.12.2020 17:37    Przez: Adam
ALfredzie wilno i lwów niesa nasze jak i niemców nie jest szczecin i wrocław żydzi sami sprzedali zreszta jak i w inych wielu miejscach a w lwowie i wilnie to my w wiekszosci za renowacje płacimy a nie sie odcinamy a po 2 pogladaj filmy na jutubie jak zydzi traktuja palestynczykow nie róznia sie od ss wyzucaja ludzi z domu rekwiruja mienie i przesladuja tak jak robiło to ss jak cos nie po ich mysli to rasizm albo sa regoly moralne te same dla wszystkich albo nie .niedawno zad niemiec postanowil odbudowac najwieksza synagoge przedwojenna w niemczech ale gminy zydowskie za darmo odaly zbedne synagogi gminom na domy kultury i to za darmo a tu sprzedaja to jak tak mozna
Dodano: 4.12.2020 22:12    Przez: Adam
PO co miastu Konin synagoga ? Żydów w Koninie i okolicach pewnie niewielu ?
Dodano: 4.12.2020 17:08    Przez: Człowiek
PO co miastu Konin synagoga, czyżby Żydzi zaczęli się osiedlać u nas i będzie tak jak było, przed wojną ?
Dodano: 4.12.2020 17:10    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

PO co miastu Konin synagoga ? Żydów w Koninie i okolicach pewnie niewielu ?
Dodano: 04.12.2020 17:08    Przez: Człowiek
Po co niedoukom nie znającym historii naszej ojczyzny umiejętność czytania i pisania ? Anonim ''Człowiek'' niech zostanie anonimem. Wstyd.
Dodano: 04.12.2020 20:17    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Człowiek Chyba po to, zeby chronić przed hołotą. Teraz na porządku dziennym z Polsce jest sPOntaniczna profanacja i demolowanie obiektów sakralnych.
Dodano: 05.12.2020 08:59    Przez: Józef Bąk
avatar w Polsce - przepraszam za pomyłkę
Dodano: 05.12.2020 09:01    Przez: Józef Bąk
Panie Józefie ma Pan na myśli liczne molestowania ministrantów ?
Dodano: 05.12.2020 12:40    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Korytkowskiego gest skierowany do wierzących? Kupił nam synagogę na Święta Bożego Narodzenia!!! POmylił się, czy taka była jego intencja?
Dodano: 05.12.2020 14:04    Przez: Józef Bąk
PO co miastu Konin synagoga, czyżby Żydzi zaczęli się osiedlać u nas i będzie tak jak było, przed wojną ?
Dodano: 04.12.2020 17:10    Przez: Człowiek
avatar POwszechnie uchodzi za niewierzącego, aż tu nagłe wyjście z cienia? To chyba niemożliwe, ludzie mówią głupoty, jakieś plotki i niedorzeczności. To jakby powiedział, że George Soros bezinteresownie się nawrócił.
Dodano: 05.12.2020 14:37    Przez: Józef Bąk
Pańska głupota jest porażająca. Prędzej czy póżniej ujawni Pan swoje nazwisko i będzie wstyd na całą wieś.
Dodano: 06.12.2020 13:37    Przez: Alfred Michalczyk
zydzi sami pozbyli sie tego w 2011 a tu nasze miasto chce na siłę nas uszczęśliwić bublem .na zachodzie muzułmanie kupuja kościoły a nasze władze kupiły synagoge tylko po co skoro sami zydzi jej nie chca .taki budynek trzeba remontowac i realnie zero szansy na zysk a tu nagle ktos robi dobry interes i zamienia za dIałke w starym koninie bo synagoga to koszt bez końcatakie cos to tylko unas ja kupie kosciuł ewangelicki jak mi sprzedaja i zamienił bym sie tez na jaķas działke tez wam dopłace milion albo 2 wazne ze sama pewnie z 5 warta milionów.czego tu gratulowac niegopodarności gdzie jest cba i prokuratora ma swieta czy jak .kto takich ludzi trzyma w nieruchomosciach i potem sie dziwic ze interesy kwitna w starym miescie ano chyba czas przyłaczyc konin pod stare miasto odebrac prawa powiatu i przyznac je staremu miastu zeby wrescie gospodarnie żadzic bo tak dalej byc niemoze 0 gospodarności
Dodano: 04.12.2020 17:37    Przez: Adam
Drogi Adamie zapytaj licznych w Koninie kresowiaków, czy należy troszczyć się o polskie zabytki we Lwowie, czy Wilnie. Zapytaj.
Dodano: 04.12.2020 20:20    Przez: Alfred Michalczyk
Zastanawia mnie, kto uczył takich ''Adamów'' historii i wrażliwości. Odpuszczę w tym miejscu antysemityzm śmierdzący jak stara skarpeta a skoncentruje się na Koninie. W naszym mieście nie ma już zorganizowanej gminy żydowskiej , choć w wielu jej mieszkańcach płynie zapewne domieszka krwi żydowskiej. Nie da się tego uniknąć mając prawie 1000 lat wspólnej historii. Pozostało trochę pamiątek materialnych, które są świadectwem historii miasta. Tylko ludzie prymitywni tego nie rozumieją i gotowi są palić ''bo to nie nasze''. Napiszę wyraźnie. Historia Konina, to historia różnych nacji, które pokoleniami pracowały na rzecz tego miasta i wszystko co pozostawili jest NASZE.
Dodano: 05.12.2020 10:50    Przez: Alfred Michalczyk
avatar Święty Jan Chryzostom: Synagoga żydowska - siedlisko demonów. wolna-polska.pl
Dodano: 04.12.2020 19:23    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Hmmm?!Jakiś debil czy prowokator???!!!
Dodano: 04.12.2020 19:51    Przez: Tomasz Kobrzycki
avatar T. K. do wora!
Dodano: 04.12.2020 20:14    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Taśmowe gwałcenie dzieci. (chasydzi) Talmud i pedofilia, pedofilia w...
Dodano: 05.12.2020 10:21    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Komunizm stworzyli działacze żydowscy.
Dodano: 05.12.2020 10:42    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Prof. Jerzy Robert Nowak: "Przemilczane zbrodnie" [żydowskie na Polakach]
Dodano: 05.12.2020 10:47    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Czerwoni turyści, czyli gdzie po świecie rozjechali się kaci odpowiedzialni za zbrodnie w okresie stalinizmu. wolna-polska.pl
Dodano: 05.12.2020 10:51    Przez: bąbel cyrkowiec
To brat bliźniak ''Kobrzyckiego''
Dodano: 05.12.2020 12:11    Przez: antyfaszysta
avatar tęczowe gówno, od Lenina. (smród antify, antifa lewicowi faszyści)
Dodano: 07.12.2020 17:14    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Czas się obudzić...
Dodano: 07.12.2020 17:25    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Żydzi od zawsze zwalczają Chrześcijaństwo -Ks. prof. Chrostowski "Prawda Chrystus Judaizm"
Dodano: 04.12.2020 19:26    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Dr Kurek: W czasie gdy Niemcy zabijali Polaków, Żydzi starali się u nich o autonomię. To zbrodnia przeciwko narodowi polskiemu.
Dodano: 04.12.2020 19:29    Przez: bąbel cyrkowiec
Upośledzony umysłowo, czy faszysta ?
Dodano: 04.12.2020 20:22    Przez: Alfred Michalczyk
avatar smród się odezwał !
Dodano: 04.12.2020 21:50    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar POPIS razem rozkradali Polskę razem służą temu samemu panu.
Dodano: 05.12.2020 10:23    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Towarzysze mordercy: Izrael Eisenman.
Dodano: 05.12.2020 10:28    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Dr David Duke: Pochodzenie Żydów - przemyśleć teorię chazarską. nacjonalista.pl
Dodano: 05.12.2020 10:32    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Prof. Iwo Cyprian Pogonowski: Żydowska dominacja i oskarżenia o "antysemityzm"
Dodano: 05.12.2020 10:33    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Jaworzno: judeo - satanistyczny obóz koncentracyjny w Polsce.
Dodano: 05.12.2020 10:36    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Braun: Patrzcie na mapę Polski, bo czas jest bliski.
Dodano: 04.12.2020 19:30    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Wiesz, że jesteś antysemitą, jeśli.......
Dodano: 04.12.2020 19:37    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Kto desygnował Morawieckiego na premiera? Dziwne powiązania PiS z Chabad Lubawicz.
Dodano: 04.12.2020 19:40    Przez: bąbel cyrkowiec
avatar Największe w dziejach LUDOBÓJSTWO gojów.
Dodano: 04.12.2020 19:42    Przez: bąbel cyrkowiec
1 z 3
123>>