WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

„Podaruj serce na święta Bożego Narodzenia!". Akcja PWSZ Konin

Dodano: 8.12.2020 12:41

„Podaruj serce na święta Bożego Narodzenia!” –  to hasło akcji charytatywnej, do udziału w której zaprasza Samorząd Studencki PWSZ w Koninie. Swoją akcją wspiera Dom Dziecka w Pleszewie.

Liczymy na Wasze szlachetne serca – apelują do studentów i pracowników PWSZ w Koninie członkowie samorządu i zachęcają, by oprócz serca, dać dzieciom rzeczy przyziemne, bez których każdemu trudno żyć.

Według prowadzących Dom Dziecka w Pleszewie najbardziej potrzebne są artykuły żywnościowe z długą datą ważności, a więc mąka, cukier, galaretka, budyń, nutella, płatki śniadaniowe, kakao, herbaty, konserwy rybne i mięsne. Poza tym przybory szkolne i odzież, szczególnie bielizna dla dzieci (9-19 lat), piżamy dla chłopców (8-20 lat) i dziewczynek (12-19 lat) oraz skarpetki. Przydałby się również mikser i suszarki i szczotki do włosów, a także artykuły chemiczne jak proszki i płyny do prania, kosmetyki codziennego użytku (szampon, żele do mycia i balsamy do ciała itp.). Dzieciakom można też przekazywać sprzęt sportowy, a i ozdoby oraz lampki choinkowe sprawią im przyjemność.

Dom Dziecka w Pleszewie ma długą historię, bowiem powstał w 1872 roku, a więc prawie 150 lat temu, kiedy to ordynat Antoni Taczanowski przekazał pod kościelny dozór gmach szpitala, ufundowany sześć lat wcześniej przez hr. Alfonsa Taczanowskiego, by urządzić w nim ochronkę dla sierot. Dziś prowadzi je Pleszewskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci o Szczególnych Potrzebach Opiekuńczych „DOM”, które swoją misję opatrzyło hasłem „Pomóżmy dzieciom dziś, bo jutro może być za późno”. Przyłączmy się do niego!

Samorząd studencki zachęca do udziału w zbiórce, która potrwa do 20 grudnia 2020 r. Dary dla małych i trochę większych mieszkańców domu dziecka można zostawiać w kartonach, które znajdują przy uczelnianych dyżurkach w budynkach przy ulicy Przyjaźni 1 i Popiełuszki 4 w Koninie. 

  • „Podaruj serce na święta Bożego Narodzenia!". Akcja PWSZ Konin

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:PWSZ Konin,   akcja świąteczna,   samorząd studencki PWSZ,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Katolicy wierzą, że Bóg się narodził i to jako człowiek ? Bóg nie może być człowiekiem, a człowiek Bogiem.
Dodano: 08.12.2020 13:18    Przez: Człowiek
Gdyby Bog się rodził z człowieka ja z takim bogiem nie chciałbym mieć do czynienia.
Dodano: 08.12.2020 13:19    Przez: Człowiek
Człowiek, niewiasta z Nazaretu urodziła Boga, ale jaja ?
Dodano: 08.12.2020 13:22    Przez: Człowiek
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO