WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Starostwo Powiatowe wśród laureatów proekologicznego konkursu

Dodano: 10.12.2020 17:03
Źródło: LM.pl

„Dbamy o czyste powietrze w powiecie konińskim”. Projekt o takiej nazwie, przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Koninie, został nagrodzony w XXI edycji konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”.

Na konkurs wpłynęło 168 zgłoszeń, w tym 54 dotyczyły działań proekologicznych. Podczas gali, która po raz pierwszy odbyła się online, jednym z laureatów zostało Starostwo Powiatowe w Koninie.

- To dla nas ogromne wyróżnienie i duża satysfakcja. Kapituła Konkursu dokonała oceny projektów pod względem: ich zawartości merytorycznej, w tym wartości ekologicznej i wyjątkowości oraz atrakcyjności zaproponowanych form edukacji ekologicznej – mówi Julia Stasińska naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w konińskim starostwie.

Projekt „Dbamy o czyste powietrze w powiecie konińskim" jest kolejną inicjatywą wpisującą się w działania powiatu służące edukacji ekologicznej mieszkańców. W ramach jego realizacji, wydział ochrony środowiska zorganizował konkurs dla dzieci i młodzieży z powiatu konińskiego na nagranie spotu o tematyce nawiązującej do problemu zanieczyszczenia powietrza i sposobów jego zapobiegania. W projekt zaangażowały się 23 szkoły z naszego terenu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów przeprowadzonego przez nas konkursu. Jego laureaci przygotowali spoty, nie tylko pomysłowe, kreatywne, ale o dużej wartości merytorycznej oraz walorach edukacyjnych. Szkoły i opiekunowie biorący udział w etapie powiatowym konkursu otrzymali książki o tematyce związanej ze smogiem. Dla uczniów zakupiliśmy nagrody rzeczowe, a każda szkoła uczestnicząca w finale otrzymała miernik powietrza – zewnętrzny czujnik, który mierzy poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10, a także temperaturę i wilgotność powietrza - dodaje Julia Stasińska – Realizacja tego projektu przyniosła starostwu nagrodę, ale mam nadzieję, że osiągnęła też cel edukacyjny poszerzając wiedzę na temat zanieczyszczeń powietrza, a także budując wśród uczestników konkursu poczucie własnej i grupowej odpowiedzialności za stan środowiska, w którym żyjemy.

Starostwo Powiatowe w Koninie otrzymało nagrodę w wysokości 8 tys. zł.

 

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Starostwo Powiatowe wśród laureatów proekologicznego konkursu
  • Starostwo Powiatowe wśród laureatów proekologicznego konkursu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO