WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Zamiast spotkania przy wspólnym stole, paczki dla potrzebujących

Dodano: 24.12.2020 14:28
Źródło: LM.pl

Do ponad 450 mieszkańców z 350 rodzin dotarła przedświąteczna pomoc miasta. Konińska wigilia jest inna niż zwykle.

Zamiast wspólnego stołu i dzielenia się opłatkiem, catering „na wynos“ lub z dowozem. W związku z epidemią koronawirusa oraz wprowadzonymi obostrzeniami, spotkanie wigilijne w tym roku odbyć się nie mogło. Jednak o osobach starszych, samotnych, bezdomnych, niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie, nie zapomniano.

- Przygotowaliśmy dla osób potrzebujących tradycyjne dania wigilijne: pierogi, rybę, kapustę, barszcz czerwony z krokietem i ciasto. Mieszkańcy odbierają paczki w siedzibie MOPR, w razie potrzeby są one dowożone do miejsc zamieszkania – mówi Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina ds. społecznych.

Paczki z jedzeniem na całe święta trafiają do osób, które na co dzień korzystają ze stołówki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

- W sumie dla wszystkich przygotowaliśmy około 650 porcji wigilijnych potraw. Dotarliśmy z pomocą do tych osób, o których trudnej sytuacji wiedzieliśmy, aby nikt w tym szczególnym czasie nie był głodny - podkreśla Małgorzata Rychlińska, dyrektor MOPR w Koninie.

Instytucja przygotowała również paczki żywnościowe dla 120 osób bezdomnych, które pracownicy socjalni dowieźli do noclegowni i schroniska, pustostanów oraz ogródków działkowych. Akcję wsparł też Koniński Bank Żywności, który przekazał 153 paczki dla potrzebujących koninian.

fot. konin.pl

  • Zamiast spotkania przy wspólnym stole, paczki dla potrzebujących

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dla katolików najważniejszy jest suto zastawiony stół, święta polegają na obżarstwie i opilstwie, a to że Pan Jezus narodził się 2020 lat temu, to sprawa drugorzędna.
Dodano: 24.12.2020 15:54    Przez: Człowiek
Czy katolik tak naprawdę wie po co w ogóle Pan Jezus przyszedł na świat ? Najważniejsze są tradycja, choinka, prezenty, dobra wyżerka i wypitka może kolędy, że niby się narodził Bóg.
Dodano: 24.12.2020 16:07    Przez: Człowiek
Chrześcijanin powinien pamiętać 365 dni w roku o naszym Panu i Zbawicielu, tak jak i o Bogu, a nie tylko jeden dzień w roku.
Dodano: 24.12.2020 16:09    Przez: Człowiek
No cóż świadkowie Jehowy to też ludzie mimo,że mają wylasowane mózgi.Już kiedyś pisałem, że dla ciebie Lucyfer przygotował łoże Madejowe, a BÓG zrzuci cię na samo dno. Pamiętaj o tym.
Dodano: 24.12.2020 19:49    Przez: ministrant
Do kogo ta mowa "ministrancie", czy ksiądz cię molestuje ? Jestem świadkiem Jezusa Chrystusa, a mój Pan i Zbawiciel umarł w ofierze za moje i twoje grzechy na krzyżu, na krzyżu a nie na palu. Chrześcijanin nie może być Świadkiem Jehowy, a ja nim jestem.
Dodano: 25.12.2020 14:09    Przez: Człowiek
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO