WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Dwanaście lat temu portal LM.pl miał tylko jednego dziennikarza

KONIŃSKIE WSPOMNIENIA

Dodano: 25.12.2020 17:08

Lata 2008-2011 były czasem najbardziej burzliwych zmian w naszym portalu, kiedy po zmianie siedziby utworzona została własna redakcja oraz profesjonalny dział marketingu i reklamy, powstał też dział wideo, no i radykalnie zmieniło się logo.

Na początku tego roku ukazała się pierwsza część historii naszego portalu („LM czyli Lech i Markku. Początki najstarszego konińskiego portalu”), której pisanie stało się dla mnie nie lada wyzwaniem. Okazało się, że nikt nie zawracał sobie głowy dokumentowaniem zmian w firmie i głównym źródłem wiedzy o ewolucji strony LM.pl jest internetowe archiwum web.archive.org. Niezwykle trudno było też wydobyć szczegóły nie tak dawnych przecież wydarzeń od bezpośrednich ich uczestników, bo przy natłoku faktów mało kto już pamiętał, co i kiedy miało miejsce.

We wspomnianym wyżej artykule opisałem dzieje portalu w latach 1999-2007. Ciąg dalszy był już niemal gotowy do publikacji, kiedy w marcu tego roku zaczęła się pandemia i materiał poszedł w zapomnienie. Dzisiaj wracam do niego i zaczynam jego publikację w odcinkach.

Odkręciła kurek z pieniędzmi

Po dziewięciu latach powolnego rozwoju, w 2008 roku na stronie LM.pl (il. nr 1 pokazuje wygląd głównej strony z marca 2008 roku) zaczęła się rewolucja. Zapoczątkowało ją zatrudnienie na początku roku Michała Czajora.

– To była wtedy taka trochę ospała spółka – ocenia Jacek Świderski – i chciałem ją rozruszać. Z Michałem chodziliśmy do jednej klasy w liceum (I LO w Koninie – dop. red.) i znałem go jako człowieka energicznego, takiego bardzo witalnego. Pomyślałem, że będą się dobrze uzupełniali z Pawłem, którego cechuje zdrowy rozsądek i stoicyzm.

następna
strona 1/2
  • Dwanaście lat temu portal LM.pl miał tylko jednego dziennikarza
  • Dwanaście lat temu portal LM.pl miał tylko jednego dziennikarza

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@portal.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W nawiązaniu do tytułu: ilu dziennikarzy ( takich po studiach dziennikarskich) ma dzisiaj LM ? Czy autor artykułu zna odpowiedź? A na jakiej uczelni sam kończył studia dziennikarskie ?
Dodano: 25.12.2020 17:47    Przez: Alicja
LM jest POrtalem stronniczym, trzyma tylko i wyłącznie stronę totalnej oPOzycji i to jest przykre. Dziennikarze w pracy powinni być apolityczni.
Dodano: 25.12.2020 19:24    Przez: Człowiek
Myślę, że żaden dziennikarz z LM -u nie sympatyzuje z PiS-em, a wręcz jest przeciwnikiem PiS-u, czy to jest dziennikarstwo obiektywne ?
Dodano: 25.12.2020 19:28    Przez: Człowiek
Redaktor Olejnik lubi usuwać komentarze niezgodne z jego POglądami, już mi kilka usunął, jakim prawem tego nie wiem. W Polsce panuje wolność słowa, każdy komentujący może wyrażać swoje poglądy polityczne czy religijne, cenzura została zniesiona ale nie na LM-ie.
Dodano: 25.12.2020 19:32    Przez: Człowiek
Dlaczego na LM -ie cenzura większa jak za PZPR-u, wiele komentarzy, które nie są zgodne z POglądami dziennikarza LM jest usuwane, a gdzie wolność słowa ?
Dodano: 25.12.2020 19:26    Przez: Człowiek

KOMENTARZE

W nawiązaniu do tytułu: ilu dziennikarzy ( takich po studiach dziennikarskich) ma dzisiaj LM ? Czy autor artykułu zna odpowiedź? A na jakiej uczelni sam kończył studia dziennikarskie ?
Dodano: 25.12.2020 17:47    Przez: Alicja
avatar Czyim wybitnym osiągnięciem w LM-ie jest cenzurowanie i profilowanie filtra treści? Taki istotny dla czytelników szczegół Pan Olejnik pominął. Proszę o odpowiedź.
Dodano: 26.12.2020 06:27    Przez: Józef Bąk
avatar Jaką to recenzję moglibyście sobie wystawić całkowicie pozbawiając nas możliwości komentowania? Dzisiaj klikalność rodzi profity, ale jeżeli sponsor zrekompensuje, to będzie się opłacało być organem wiadomo czego.
Dodano: 26.12.2020 06:45    Przez: Józef Bąk
avatar Panie Olejnik, stać Pana na to, co Julian Tuwim zawarł w kilku zwrotkach wiersza, „w którym autor grzecznie, ale stanowczo uprasza liczne zastępy bliźnich, aby go w dupę pocałowali”???
Dodano: 26.12.2020 07:08    Przez: Józef Bąk
avatar A czy ważne kto pisze?Ważne kto za płaci, czy czasami nie fundacje ,Sorosa,Kramka, itp. jak V kolumnia Putina czy szkopszkiego wywiadu.A narrację i cenzurę jaką LM prowadzi każdy widzi.
Dodano: 26.12.2020 10:15    Przez: Tomasz Kobrzycki
LM jest POrtalem stronniczym, trzyma tylko i wyłącznie stronę totalnej oPOzycji i to jest przykre. Dziennikarze w pracy powinni być apolityczni.
Dodano: 25.12.2020 19:24    Przez: Człowiek
Dlaczego na LM -ie cenzura większa jak za PZPR-u, wiele komentarzy, które nie są zgodne z POglądami dziennikarza LM jest usuwane, a gdzie wolność słowa ?
Dodano: 25.12.2020 19:26    Przez: Człowiek
Myślę, że żaden dziennikarz z LM -u nie sympatyzuje z PiS-em, a wręcz jest przeciwnikiem PiS-u, czy to jest dziennikarstwo obiektywne ?
Dodano: 25.12.2020 19:28    Przez: Człowiek
Redaktor Olejnik lubi usuwać komentarze niezgodne z jego POglądami, już mi kilka usunął, jakim prawem tego nie wiem. W Polsce panuje wolność słowa, każdy komentujący może wyrażać swoje poglądy polityczne czy religijne, cenzura została zniesiona ale nie na LM-ie.
Dodano: 25.12.2020 19:32    Przez: Człowiek
avatar Do @Człowiek: - Ja się nie dziwię czemu LM usuwa Ci komentarze. Wklejasz 100 komentarzy z jednym tylko zdaniem i przez to robisz syf. Polecam otworzyć sobie notatnik i tam wypisać swe komentarze przed publikacją jak nie jesteś pewny co chcesz opublikować. Na portalu możesz wstawić komentarz do 1000 znaków, więc wypisz swe przemyślane sentencje wpierw do notatnika, a później je opublikuj, wpierw sprawdzając czy owych 1000 znaków nie przekraczają. W ten sposób nie narobisz bałaganu pod artykułem.
Dodano: 25.12.2020 19:48    Przez: Pulsar71
Marzą mi się tacy dziennikarze jak Michał Rachoń czy Magdalena Ogórek na LM-ie, ale to tylko marzenia, nigdy zaś dziennikarze z TVN-u.
Dodano: 25.12.2020 19:40    Przez: Człowiek
Udowodniłeś tym wpisem, że robisz do dla beki, okrutnie nabijając się z PiS i ich sympatyków. Nikt przy zdrowych zmysłach nie nazwie Rachonia, a tym bardziej Ogórek, dziennikarzami.
Dodano: 25.12.2020 23:08    Przez: Jakub Wawrzecki
avatar Ja tęsknię za starym portalem LM.pl, bowiem wtedy na forum było życie. Tematy nieraz miały po kilkaset odpowiedzi (czasami i do tysiąca). Widać było życie. Teraz to dno, ale to nie wina portalu, tylko upadku kultury i brak przestrzegania netykiety obowiązującej w internecie. Im młodsze pokolenie, tym mniej trzyma się jakichkolwiek zasad i praw. Brak też moderatorów, co ma ewidentny wpływ na to jak wygląda forum. A szkoda, bo czasami fajne są dyskusje. Pozdrawiam redakcję, gdyż dzięki Wam tyle już lat jestem z Wami.
Dodano: 25.12.2020 19:57    Przez: Pulsar71