LM.plWiadomościZmarł proboszcz parafii w Licheniu Starym. Miał 55 lat

Zmarł proboszcz parafii w Licheniu Starym. Miał 55 lat

Dodano: , Żródło: LM.pl
Zmarł proboszcz parafii w Licheniu Starym. Miał 55 lat

W wieku 55 lat zmarł proboszcz parafii p.w. św. Doroty w Licheniu Starym ks. Henryk Kulik MIC. Pogrzeb odbędzie się w środę 30 grudnia.

Ks. Henryk Kulik zmarł 26 grudnia w godzinach porannych w szpitalu w Koninie. Miał 55 lat. O jego śmierci poinformowała służba prasowa Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Proboszcz parafii p.w. św. Doroty był bowiem członkiem Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. 

Ks. Henryk Kulik urodził się 5 lutego 1965 r. w Elblągu. Był jednym z czworga rodzeństwa. Pochodził z wierzącej rodziny, dwie jego siostry również są członkami zakonów. W 1984 roku, tuż po maturze, został przyjęty do Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny przez ówczesnego prowincjała, ks. Eugeniusza Delikata MIC. 16 czerwca 1991 roku w Warszawie przyjął święcenia kapłańskie z rąk bpa Władysława Miziołka. 

Najpierw pracował w Stoczku Klasztornym, następnie, w 1993 roku, pełnił posługę duszpasterską w parafii Licheń, będąc przez trzy lata katechetą w szkole podstawowej w pobliskim Helenowie. Kolejną placówką kapłana był Stoczek Klasztorny, gdzie został proboszczem i przełożonym domu zakonnego. Następnie przełożeni skierowali go do Goźlina, Skórca, a następnie do Góry Kalwarii, gdzie znajduje się grób Założyciela Zgromadzenia, św. Stanisława Papczyńskiego.

Jako proboszcz parafii p.w.  św. Doroty w Licheniu Starym posługiwał od 25 sierpnia 2014 r. 
Uroczystości pogrzebowe odbędą w licheńskim kościele parafialnym w środę, 30 grudnia 2020 roku. O godz. 13.00 rozpocznie się modlitwa różańcowa, a pół godziny później - msza św. pogrzebowa, po której nastąpi odprowadzenie na kwaterę mariańską na cmentarzu parafialnym w Licheniu.

fot. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Zmarł proboszcz parafii w Licheniu Starym. Miał 55 lat
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole