WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Pierwszy konkurs artystycznego zdobienia pierników rozstrzygnięty

Dodano: 28.12.2020 12:22
Źródło: LM.pl

Święty Mikołaj w saniach z reniferami. Ten piernik, przygotowany przez uczennicę szkoły w Grodzisku Mazowieckim, zwyciężył w pierwszym ogólnopolskim konkursie „Dekor-Piernik-Art“. Jego organizatorem był Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

Konkurs odbył się online, a jego uczestnicy z różnych zakątków kraju przesyłali zdjęcia swoich ozdobionych pierników. Wpłynęło 65 prac, z których jury w składzie: Anna Dziedzic, Iga Sarzyńska-Komorowska, Agata Kubacka, Paweł Mieszała i Daniel Bauer, musiało wybrać najlepszych z najlepszych. Łatwo nie było, ale ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Skupio z Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, która w nagrodę otrzymała m.in. kurs „Opanuj lukier królewski“ u Beaty Młynarczak ze „Słodki Decor“ sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Koninie.

Drugie miejsce zajął Mikołaj Bebek z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, który przygotował pierniki z koronkowym lukrem, a trzecie – Anna Misiak z Zespołu Szkół Technicznych w Turku za obrazek św. Mikołaja wchodzącego do komina. Jury przyznało też dwa wyróżnienia. Pierwsze trafiło do Moniki Konieczny z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu za zestaw świątecznych, kolorowych pierników oraz do Adrianny Adwent z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie za piernikowego Mikołaja z choinkami i prezentami. Wszyscy nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe w postaci m.in. foremek, zestawu barwników, szablonów kulinarnych, czy szpikulca do lukru.

fot. facebook/Dekor-Piernik-Art

  • Pierwszy konkurs artystycznego zdobienia pierników rozstrzygnięty
  • Pierwszy konkurs artystycznego zdobienia pierników rozstrzygnięty
  • Pierwszy konkurs artystycznego zdobienia pierników rozstrzygnięty
  • Pierwszy konkurs artystycznego zdobienia pierników rozstrzygnięty
  • Pierwszy konkurs artystycznego zdobienia pierników rozstrzygnięty

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO