WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

To oni rządzili w sporcie w 2020 roku. Poznajcie najlepszych!

Dodano: 31.12.2020 13:35
Źródło: LM.pl

Piąty raz portal LM.pl wyróżnia najlepszych sportowców, drużyny, działaczy i imprezy minionego roku. Poznajcie najlepszych 2020 roku w sześciu kategoriach.

Rok 2020 dla sportu na całym świecie miał być rokiem szczególnym. Igrzyska Olimpijskie w Tokio, mistrzostwa Europy w piłce nożnej - latem każdy byłby kibicem. I był to rok szczególny, ale nie tak, jak każdy sobie to wyobrażał. Pandemia koronawirusa siała spustoszenie. Zawieszane rozgrywki, odwoływane imprezy, sportowcy zmuszeni szukać sobie pracy, gdy SARS-CoV-2 uniemożliwił im zarabianie dzięki swojej pasji.

Nie inaczej było w regionie konińskim. Stąd tegoroczne wybory w sportowym podsumowaniu obarczone są pewną dozą wątpliwości. Niektórzy mieli więcej szczęścia i pandemia odpuściła właśnie wtedy, gdy mieli szczyt sezonu. Inni znów zamknięci przez wiele miesięcy w domach nie mieli szans, by udowodnić, że to oni są najlepsi.

Wybór tych najlepszych zawsze nie jest prosty i budzi kontrowersje. Nie da się w obiektywny sposób porównać osiągnięć w tak różnych czasem dyscyplinach sportowych. Nagradzam więc nie tylko tych, którzy rzeczywiście stawali na najwyższych stopniach podiów, ale również tych, którzy może rywalizują na niższym poziomie, ale za to zanotowali największy progres albo historyczny sukces. Pod uwagę jak zawsze brałem jedynie osoby wciąż aktywnie działające w konińskim sporcie, stąd brak w zestawieniu zawodników z naszego regionu, którzy jednak dziś reprezentują kluby z całej Polski, a nawet Europy. Na nich czekają już nagrody innego szczebla.

O tym, jak ważne jest zdrowie w sporcie, doskonale wie każdy zawodnik. W obecnej sytuacji życzenia zdrowia nabierają jednak zupełnie innego znaczenia. Oby więc każdy przez kolejne dwanaście miesięcy cieszył się swoją sprawnością fizyczną. Obyśmy mogli za rok wybierać już bez wątpliwości, że kogoś zawody odwołali, a ktoś walczył nie z rywalami, a chorobą. Obyśmy spotkali się na trybunach stadionów i hal realnie, a nie wirtualnie. Obyśmy wszyscy wygrali ten piekielnie ciężki mecz, który przyszło nam grać wbrew własnej woli.

strona 1 z 7
1 2 3 4 5 6 7

Adrian Stanisławski (KKSz Konin) - 1. miejsce w kat. Najlepszy Sportowiec 2020 Roku

slajd 1 z 29
NASTĘPNY SLAJD

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Sport to zdrowie, ale tylko i wyłącznie amatorski dla własnej przyjemności, nigdy zaś wyczynowy.
Dodano: 31.12.2020 18:38    Przez: Człowiek
Jestem zwolennikiem uprawiania sportu dla poprawiania własnej kondycji fizycznej, od najmłodszych lat zawsze coś ćwiczyłem i ćwiczę, oczywiście dla własnej przyjemności. Zachęcam ludzi do jakichkolwiek ćwiczeń.
Dodano: 31.12.2020 18:41    Przez: Człowiek
Dbaj o swoje ciało i o swojego ducha, w zdrowym ciele zdrowy duch.
Dodano: 31.12.2020 18:43    Przez: Człowiek
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO