WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Licheń. Wprowadzenie nowego proboszcza do parafii św. Doroty

Dodano: 4.01.2021 18:59
Źródło: LM.pl

Parafia św. Doroty w Licheniu ma nowego proboszcza. Został nim ks. Rafał Krauze.

Pod koniec grudnia, w związku z powikłaniami spowodowanymi koronawirusem, zmarł ks. Henryk Kulik, dotychczasowy proboszcz kościoła św. Doroty. Dekretem z 31 grudnia, biskup włocławski powołał od 1 stycznia nowego proboszcza. Uroczystego wprowadzenia ks. Rafała Krauze dokonano w niedzielę, 3 stycznia.

Na początku mszy świętej, po procesyjnym wejściu do świątyni, nowego proboszcza powitali przedstawiciele rady parafialnej. W imieniu biskupa ordynariusza klucze do kościoła parafialnego nowy proboszcz otrzymał od ks. Sławomira Kasprzaka, proboszcza parafii pw. św. Stanisława BM w Kramsku i dziekan dekanatu konińskiego drugiego.

– Wprawdzie urząd proboszcza jest radością, ale serca nasze są w żałobie po poprzednim proboszczu. Takie przejęcie parafii nie jest łatwe, szczególnie po człowieku troszczącym się o parafię, o każdego parafianina. Dlatego trudno jest nam tak po ludzku się cieszyć. Ale mądrość Boga jest inna niż ludzka. Aby ją dostrzec i zrozumieć trzeba mieć wiele pokory i uczyć się od samego Jezusa, a to nie jest łatwe – mówił ks. Sławomir Kasprzak.

Po homilii ks. Rafał Krauze, w obecności dziekana oraz wspólnoty wiernych swojej parafii, złożył wyznanie wiary zgodnie z wymogami prawa kanonicznego. Po komunii nowy proboszcz, położywszy prawą dłoń na Ewangeliarzu, złożył  przyrzeczenie wierności, w którym wierni usłyszeli m.in. że nowy proboszcz „z największą starannością i wiernością będzie wypełniał obowiązki, które zostały mu powierzone wobec Kościoła tak powszechnego, jak i partykularnego, w którym do posługiwania, wypełnionego zgodnie z przepisami prawa, został powołany”.

Przed zakończeniem mszy świętej, ks. Krauze otrzymał także od przedstawicieli parafian stułę koloru fioletowego, jakiej zwyczajowo kapłan używa w czasie posługi w konfesjonale.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu

slajd 1 z 14
NASTĘPNY SLAJD

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A co ma Rydzyk wspólnego z wprowadzeniem proboszcza do Lichenia??
Dodano: 5.01.2021 09:45    Przez: Stary Ch...j
Na ferie nie można jechać,a tu zero maseczek i odstępów?
Dodano: 4.01.2021 21:32    Przez: Jasio
Gdzie jest sanepid?Ojca Rydzyka wirus nie tyka?Ludziom dają kary po 30 tys,doprowadzają do bankructwa i samobójstw,a elita się bawi?
Dodano: 4.01.2021 21:37    Przez: Stach

KOMENTARZE

Na ferie nie można jechać,a tu zero maseczek i odstępów?
Dodano: 04.01.2021 21:32    Przez: Jasio
Gdzie jest sanepid?Ojca Rydzyka wirus nie tyka?Ludziom dają kary po 30 tys,doprowadzają do bankructwa i samobójstw,a elita się bawi?
Dodano: 04.01.2021 21:37    Przez: Stach
A co ma Rydzyk wspólnego z wprowadzeniem proboszcza do Lichenia??
Dodano: 05.01.2021 09:45    Przez: Stary Ch...j
avatar wprowadzać go musieli ??? - ile wypił ?
Dodano: 05.01.2021 05:35    Przez: zx
Co łaska.....
Dodano: 05.01.2021 09:45    Przez: Stary Ch...j
O starym kustoszu sanktuarium były chyba że cztery informacje o śmierci,relacja z pogrzebu na lm...choć w momencie śmierci nie był już księdzem,.. Ciekawe dlaczego? By jątrzyć temat i prowokować antykościelną dyskusję? Gdy umarł poprzedni proboszcz tylko krótka informacja,ciekawe dlaczego? Bo to normalny ksiądz? A swoją drogą trochę słabe te pełne trybuny i brak dystansu społecznego, zważywszy na obostrzenia w innych dziedzinach życia, tym bardziej, że poprzednik zmarł na Covid
Dodano: 05.01.2021 09:52    Przez: Stary Ch...j
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO