WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Koronawirus. Zmarło osiem z regionu, 76 nowych zakażeń

Dodano: 8.01.2021 10:59
Źródło: LM.pl

W ostatniej dobie liczba odnotowanych przypadków zakażeń koronawirusem spadła do 76, znacznie wzrosła natomiast liczba zgonów. Zmarło osiem osób, wszystkie miały choroby współistniejące.

W całym kraju w ostatniej dobie odnotowano 8790 nowych zakażeń, zmarły 332 osoby. W Wielkopolsce liczba nowych przypadków spadła w porównaniu do wczoraj. Odnotowanych zostało 774 nowych przypadków i 30 zgonów (25 osób z chorobami współistniejącymi i pięć tylko z powodu COVID-19).

Jednocześnie spadła liczba zakażeń w regionie konińskim. W ostatniej dobie było ich 76. Najwięcej w Koninie (24) i powiecie konińskim (20), mniej w powiecie słupeckim (19), powiecie tureckim (8) i powiecie kolskim (5). Zmarło osiem osób - najwięcej w Koninie i powiecie konińskim (po trzy), po jednej w powiecie słupeckim i tureckim. Wszystkie miały choroby współistniejące.

Wielkopolski Urząd Wojewódzki informuje, że liczba łóżek zajętych przez pacjentów z COVID-19 wynosi 1510 z ogólnej liczby 2547 dostępnych dla tego typu pacjentów. Liczba zajętych respiratorów to 109 spośród 240. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO