WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Założenia narodowego programu szczepień. W jakiej kolejności?

Dodano: 12.01.2021 14:59

Wicewojewoda wielkopolski Aneta Niestrawska podczas wideokonferencji ze starostami, prezydentami, burmistrzami i wójtami przedstawiła założenia Narodowego Programu Szczepień.

Omówiła także współpracę w organizacji transportu dla seniorów i osób niepełnosprawnych, którzy zadeklarują chęć zaszczepienia się. 15 stycznia rusza Centralna Rejestracja - to możliwość umawiania szczepień dla seniorów (powyżej 80 r.ż). Następnie między 18 a 22 stycznia odbędzie się szczepienie mieszkańców DPS-ów (wykonają je zespoły wyjazdowe). Od 22 stycznia uruchomiona będzie możliwość umawiania terminów i zapisów na szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia, a 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia.

Każda gmina w ramach realizacji zadania własnego zapewni dowóz osób niepełnosprawnych oraz mających trudności w dostępie do punktu szczepień. Zadanie to może być realizowane przy zaangażowaniu jednostek organizacyjnych ochotniczych straży pożarnych lub Państwowej Straży Pożarnej. Wojewoda będzie refinansował transport w wysokości 80% stawki za przewóz 1 osoby. Od 15 stycznia uruchomiona zostanie w samorządach infolinia koordynująca transport i pomoc mieszkańcom.

Wicewojewoda Aneta Niestrawska powołała pełnomocnika ds. szczepień. Został nim dyrektor wydziału polityki społecznej WUW Łukasz Krysztofiak, który będzie odpowiedzialny za koordynację w sprawie szczepień w kwestiach informacyjnych i organizacyjnych.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wojewoda,   koronawirus,   program szczepień,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Nie zrozumiałe jest tylko czemu w następnej kolejności po medykach nie szczepi się nauczycieli. Osoby starsze mogły by spokojnie te 3 m-ce jeszcze poczekać. Inną kwestią jest wprowadzanie jakiejkolwiek kolejności szczepień. Nie ma jej zawartej w żadnej ustawie ani rozporządzeniu. Minister dobrze wie że byłoby to niekonstytucyjne. Każdy obywatel ma prawo do równego traktowania i dostępu do służby zdrowia. Dlatego mamy tylko zalecenie w NPS co do kolejności szczepień.
Dodano: 13.01.2021 08:15    Przez: Arkadiusz
PiS wszystko spieprzy . Wszystko musi być ''narodowe'' i rozdęte jak marynarka Sasina. Ludzie umierają w Wy zamiast szczepić tworzycie programy i byty. Bajki z mchu i paproci. Byłoby zabawne, gdyby nie było straszne.
Dodano: 13.01.2021 15:57    Przez: Alfred Michalczyk
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO