WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Oblodzenie od godz. 22.00 dzisiaj do godz. 9.00 jutro. Temperatura min. -1°C do -0°C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolski żeglarz zakończył rejs i podziękował miastu za wsparcie

Dodano: 13.01.2021 12:26

Niewidomy żeglarz Dariusz Borowiak z Koła, pasjonat, uczestnik wypraw morskich, pokazuje jak przełamywać ograniczenia. 

Po kolejnej morskiej wyprawie, odwiedził burmistrza Koła - Krzysztofa Witkowskiego, by podziękować władzom miasta za wsparcie finansowe, dzięki któremu nabył nowy strój morski. Nowy sztormiak przydał się bowiem podczas sylwestrowego rejsu do Szwecji. Rejs odbył się w dniach: 7 grudnia – 5 stycznia, w surowych warunkach, przy sztormowej pogodzie. Dariusz Borowiak wraz z załogą oddał cześć zmarłemu niedawno koledze, kapitanowi, wodując wieniec na pełnym morzu.

Podczas rozmowy z burmistrzem Koła, żeglarz opowiadał o tej i wcześniejszych wyprawach, wspominał o podziale zadań w załodze, obowiązkach, odpowiedzialności na morzu, wyrażając wielkie zamiłowanie do swojej pasji. Wyprawę wsparło materialnie wiele podmiotów, m.in. miasto Koło.

- Podziwiam pana, przy kolejnych inicjatywach może pan liczyć na wsparcie samorządu,bowiem realizuje pan wielką pasję pokazując nam, że nie ma rzecz niemożliwych – powiedział burmistrz. - Nasz żeglarz udowadnia, że przed każdym człowiekiem, nawet gdy jest dotknięty niepełnosprawnością, stoją szanse rozwoju i realizacji marzeń, trzeba tylko wytrwale dążyć do upragnionego celu. Pan Dariusz ma dalsze plany, ciągnie go na północ. Życzymy pomyślnych wiatrów!

Źródło: Miasto Koło 

 

 

  • Kolski żeglarz zakończył rejs i podziękował miastu za wsparcie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kolski żeglarz,   niewidomy żeglarz,   Dariusz Borowiak,   burmistrz,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO