WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Architektoniczna nagroda za proste otoczenie konińskiego słupa

Dodano: 13.01.2021 13:31

Otoczenie konińskiego słupa drogowego otrzymało Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego jako najlepiej zaprojektowana wspólna przestrzeń.

Z inicjatywy poznańskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich, przy współpracy z Wielkopolską Okręgową Izbą Architektów RP, ustanowiono w 2020 roku Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego – NAWW. Patronatem konkurs objęli: wojewoda i marszałek. Nagroda przyznawana jest najlepszym dziełom architektonicznym i ma na celu promowanie wysokiej jakości architektury krajobrazu kulturowego Wielkopolski, a także zwrócenia uwagi na tworzenie spójnego i estetycznego obrazu przestrzennego regionu oraz wspieranie rozwoju wartościowych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych.

Jak czytamy w opisie, celem konkursu jest wybranie wyróżniających się dzieł architektonicznych zrealizowanych na terenie województwa wielkopolskiego w roku poprzedzającym daną edycję konkursu i przyznanie nagród w następujących kategoriach: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze i przestrzeń wspólna, a także wybranie spośród tych laureatów nagrody głównej, jaką jest Grand Prix NAWW. Wybór i uhonorowanie nagrodą Młodego Twórcy NAWW wyróżniających się architektów zamieszkujących Wielkopolskę oraz wybranie najlepszego dzieła architektonicznego zrealizowanego poza granicami administracyjnymi województwa, ale autorstwa wielkopolskich projektantów.

Właśnie poznaliśmy rozstrzygnięcia pierwszej edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Województwa Wielkopolskiego. Warto więc ogłosić, że PROSTO Architekci Joanna Grześkowiak, Maciej Gierwielaniec , za projekt otoczenia konińskiego słupa drogowego, otrzymali nagrodę jury w kategorii – wspólna przestrzeń, a także Grand Prix konkursu architektonicznego.

Tak o zwycięskim projekcie powiedział Karol Fiedor, architekt, przewodniczący WOIA RP: - W kategorii przestrzeń wspólna, wygrał projekt, którego w ocenie jury, prościej zaprojektować by się nie dało. Ten projekt urzekł nas swoją prostotą myślenia o przestrzeni wspólnej. Droga, która poprowadziliście obok sławnego punktu drogowego pokazuje nam upływ czasu, a słup jak stał, tak będzie stał. Ten projekt urzekł jury tym, że jest wykonany w minimalistyczny sposób, nie kłóci się z elementem, który miał być wyeksponowany.

Fot. Miasto Konin 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:słup drogowy Konin,   otoczenie słupa,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A ile było narzekania i nieraz hejtu... a tu proszę, spodobało się w tzw świecie.
Dodano: 13.01.2021 14:30    Przez: Jakub Wawrzecki
avatar czy jego ekscelencja dostojność nie podłączył się czasem ?
Dodano: 13.01.2021 14:50    Przez: zx
Gratuluję nagrody!Słup milowy nie poddaje się czasowi, ani złej pogodzie :) - stoi od 800 lat absolutnie na przekór wszystkiemu. Wciąż skrywa wiele zagadek np. nie wiadomo czy został wykonany na miejscu z piaskowca z pobliskiego Brzeźna, czy sprowadzony ze Śląska? Przydałoby się, aby po zapewnieniu mu godziwego otoczenia, sfinansować teraz badania z prawdziwego zdarzenia, które dałyby odpowiedzi na związane z nim pytania.
Dodano: 14.01.2021 19:21    Przez: urbis_incola
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO