Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plWiadomościCo to jest biohumus i jakie ma zastosowanie?

Co to jest biohumus i jakie ma zastosowanie?

Materiał promocyjny

Dodano:
Co to jest biohumus i jakie ma zastosowanie?

Biohumus jest uważany za jeden z najlepszych naturalnych nawozów o niezwykle wartościowym składzie. Produkt ten nie tylko wpływa na prawidłowy wzrost roślin, ale również ochrania je przed chorobami. Nawóz jest bardzo chętnie wybierany przez osoby, które cenią sobie produkty naturalne, dzięki którym można uprawiać warzywa i owoce, bez szkodliwej chemii.

Czym jest biohumus?

Biohumus jest rodzajem nawozu naturalnego, którego określa się mianem wermikompostu. Biohumus  wykorzystywany jest w uprawach w ogrodach czy na działce, co ważne to preparat bardzo uniwersalny. Produkt powstaje w wyniki przetrawienia substancji organicznych (torf, obornik, kompost odpady spożywcze) przez dżdżownice kalifornijskie. Podczas procesu trawienia substancji organicznych, dżdżownice produkują w swoich przewodach pokarmowych mikroorganizmy, które pozytywnie oddziałują na rozwój roślin. Jest to bardzo ceniony nawóz, dzięki któremu rośliny uprawianie właśnie na nim, odznaczają się mniejszą zawartością metali ciężkich, natomiast wzrasta w nich zawartość pożytecznych składników mineralnych. Biohumus jest świetną propozycją do upraw ekologicznych. W jego składzie znajduje się wapń i magnez, przez co rośliny uzyskują korzystniejszy skład chemiczny. Wpływa to także korzystnie na walory smakowe warzyw i owoców. Biohumus zakupić można w wielu postaciach, co ważne jest on bardzo dobrze wchłaniany przez rośliny. Nawóz ten można zakupić w każdym sklepie ogrodniczym albo wyprodukować samemu, dzięki dżdżownicy kalifornijskiej. Preparat uzyskany dzięki dżdżownicom kalifornijskich charakteryzuje się stopniowym uwalnianiem związków organicznych, nie zachodzi więc ryzyko przenawożenia roślin. Biohumus pozwala na otrzymanie wysokiej jakości plonów, które są zabezpieczone przed szkodnikami i chorobami.

Biohumus - zastosowanie

Nawóz ten sprawdza się do dokarmiania praktycznie wszystkich roślin ogrodowych. Nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania, go w celu nawożenia roślin. Wykorzystywany jest często także do nawożenia roślin uprawianych w pojemnikach, na tarasach czy balkonach. Oprócz tego, może on zastąpić nawóz mineralny, wykorzystywany w warzywniku czy w uprawach pod osłonami. Jest polecany zarówno do nawożenia roślin warzywnych, jak i owocowych. To dobry produkt, który skutecznie zasila rośliny, przez co przyspiesza się ich wzrost oraz rozwój. W przypadku warzyw zasilanych tym preparatem, nie zachodzi ryzyko kumulacji szkodliwych związków, zwłaszcza gatunków uprawianych dla liści jadalnych. Otrzymany plon jest więc zdrowszy i posiada lepsze walory smakowe. Nawóz sprawdza się także jako produkt wspomagający regenerację roślin ,osłabionych przez szkodniki czy patogeny chorobotwórcze. Nie zależnie od rodzaju gleby, nie niesie ryzyka zasolenia czy zmiany pH. Dzięki niemu, można uprawiać o wiele zdrowszą, ekologiczną żywność, co jest w dzisiejszych czasach bardzo istotne.

W jaki sposób stosować biohumus?

Stosowanie tego nawozu naturalnego jest niezwykle łatwe. Biohumus w postaci płynu należy przed zastosowaniem rozcieńczyć we właściwych proporcjach z wodą. Następnie wystarczy podlać wybraną roślinę, którą chce się zasilić. Jeśli chodzi o rośliny ogrodowe, biohumus należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:10 albo 1:1, w zależności od potrzeb roślin i stanu podłoża. W przypadku roślin doniczkowych, można je podlewać nawozem bez konieczności rozcieńczania go z wodą. Ilość wykorzystanego do tego celu preparatu, zależy do stanu i wielkości rośliny, a także od jej gatunku. Zazwyczaj stosuje się od 80 do 150 ml środka na jedną roślinę doniczkową.

Czytaj więcej na temat:biohumus
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole