WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka
PILNE:

IMGW: Oblodzenie od godz. 22.00 dzisiaj do godz. 9.00 jutro. Temperatura min. -1°C do -0°C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konin. Z PWSZ do grupy pracującej nad wykorzystaniem wodoru

Dodano: 14.01.2021 12:16
Źródło: LM.pl

Z konińskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej do działającej przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska grupy, która zajmować się będzie gospodarką wodorową.

Grupa robocza „Partnerstwo wodorowe“ będzie pracować nad możliwościami wykorzystania wodoru jako paliwa alternatywnego w transporcie.

- Zgodnie z szacunkami resortu klimatu, rozwój sektora wodorowego w najbliższej dekadzie może w znaczący sposób przyczynić się do ograniczenia przez Polskę emisji gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczeń do atmosfery, w szczególności z sektora transportowego – informuje PWSZ w Koninie.

Uczelnia z dumą donosi, że w skład grupy wszedł dr inż. Robert Cieślak, kierownik Katedry Nauk Technicznych PWSZ w Koninie. A dzięki porozumieniu z konińskim MZK, studenci kierunków technicznych, będą mogli prowadzić badania naukowe na autobusach z napędem wodorowym, które mają być testowane przez MZK.

fot. facebook/PWSZ Konin

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

tylko nie wprowadzajcie autobusów napędzane wodorem , To będzie dużym błędem gdzie eksploatacja i serwisy są nieopłacalne , czyli wysokie koszty utrzymania a to my podatnicy w takim ukłądzie będziemy płącić za błedy jakiegoś dr..... i jak również za przyzwolenie prezydenta który się na to godzi ....
Dodano: 17.01.2021 20:03    Przez: dens
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO