WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

Nasze Sprawy. Rząd skutecznie wystraszył przedsiębiorców.

Dodano: 19.01.2021 23:27

Gdybym wiedział jak logicznie to wytłumaczyć z pewnością bym pani to powiedział - tak skomentował przedsiębiorca Robert Popkowski z Solidarnej Polski decyzje rządu o zamykaniu niektórych branż podczas pandemii.

Nikt z nas do końca nie wie czym rząd się kieruje, czym kierują się doradcy premiera - przyznał podczas Naszych Spraw. W trakcie programu konińscy przedsiębiorcy - Marek Jaśniewicz i Dariusz Ciechanowski oraz adwokat Agata Plichta-Trzonkowska z Kancelarii Dubois i Wspólnicy rozmawiali o pomocy państwa dla zamkniętych z powodu pandemii firm. Ich zdaniem dociera ona zbyt późno, jest za mała, wyklucza zbyt wiele poszkodowanych firm, a decyzje rządu są chaotyczne i niezrozumiałe.

Ich zdaniem akcja #OtwieraMY została storpedowana przez rządzących. Niewielu przedsiębiorców zdecydowało się na uruchomienie swoich firm ponieważ wystraszyły ich ewentualne kary administracyjne. Wprawdzie są one nakładane niezgodnie z prawem, można się od nich odwołać w Sądzie, większość takich spraw przedsiębiorcy wygrywają, jednak trwa to długo - tłumaczyła adwokat Agata Plichta-Trzonkowska. Dodała, że coraz więcej właścicieli firm decyduje się na walkę o odszkodowania od państwa.To także długa doroga - dodała.

  • Nasze Sprawy. Rząd skutecznie wystraszył przedsiębiorców.

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

"Gdybym wiedział jak logicznie to wytłumaczyć z pewnością bym pani to powiedział" - jakbym słyszał każdego pisiora...
Dodano: 20.01.2021 08:01    Przez: Miki

KOMENTARZE

To normalne , że sprawy w sądach ciągnął się długo . Jak został teraz uniewinniony Marcin Plichta z Amber Gold to też sprawa ciągnęła się długo .... a może krótko ?
Dodano: 20.01.2021 07:59    Przez: kosa
"Gdybym wiedział jak logicznie to wytłumaczyć z pewnością bym pani to powiedział" - jakbym słyszał każdego pisiora...
Dodano: 20.01.2021 08:01    Przez: Miki
Sytuacja jest patowa, tu pandemia i obostrzenia, które rząd wprowadza, a tu zarzynanie polskiej gospodarki, jak znależć "salomonow" rozwiązanie ?
Dodano: 20.01.2021 13:26    Przez: Człowiek
To zrozumiałe, że ludzie chcą normalnie żyć, ażeby żyć trzeba pracować na pieniądz, a rząd biznesy zamyka i czy dostatecznie pomaga, aby firmy przetrwały ?
Dodano: 20.01.2021 13:29    Przez: Człowiek
To fakt, że rząd drukuje pieniądze bez pokrycia, aby szastać nimi na lewo i prawo, jak my z tego zadłużenie potem wyjdziemy ?
Dodano: 20.01.2021 13:31    Przez: Człowiek
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO