WYSZUKIWARKA
zamknij
ZALOGUJ SIĘ
zamknij
zaloguj się przez facebook-a
facebook
wyszukiwarka

O tym, że dziadkowanie to piękna i ważna życiowa rola

Dodano: 22.01.2021 08:03

Ten dzień jest szczególny dla Dziadków. Przepadają za wnuczętami od początku, ale w tym dniu przyjmują od nich wyrazy wdzięczności. Oto galeria dziadków, których poprosiliśmy o refleksje na temat tej jakże ważnej życiowej roli.

Wnuczka to najważniejsza osoba w rodzinie 

Jarosław Sidor, radny Rady Miasta Konina. Od pół roku dziadek Hani, Haneczki, Hanusi – bo tak mówi o najmłodszej i najsłodszej członkini rodziny. - Jest radosna, śmieje się, poznaje dziadka, zaczyna raczkować – opowiada o swojej wnuczce. - Mam dwie wspaniałe córki, ale nie widziałem ich zaraz po narodzinach bo nie było mnie wtedy w kraju. Dlatego narodziny Haneczki były dla mnie wielkim przeżyciem. Bardzo czekaliśmy z żoną na ten moment. Przeżycie ogromne, ale najważniejsze że Haneczka jest zdrowa, a że to pierwsza wnusia to oczko w głowie, najważniejsza osoba w rodzinie. Skoro nie było mnie przy dzieciach, jak były małe, to teraz kiedy tylko mogę, każdą chwilę poświęcam mojej wnuczce. Śmieją się ze mnie w rodzinie, że jak wracam zdenerwowany z pracy, czy z obrad Rady Miasta Konina, żona dzwoni do córki, żeby przyjechała z Hanią, to dziadek się od razu uspokoi. To prawda. Zajmuję się wtedy wnuczką, nie odbieram telefonów. Wszystko inne schodzi na drugi plan bo Hania jest najważniejsza. Każdemu tego życzę.

strona 1 z 4
1 2 3 4

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Dzień dziadka,   Tomasz Nowak,   Jarosław Sidor,   Władysław Wojtulewicz,  
Copyright © 1999 - 2021 LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. Korzystanie z portalu oznacza akceptację regulaminu.
programowanie: PERSABIO